Companie
Detalii identificare
Nume firmăZEON LIGHT SRL
Cod unic de înregistrare29800761 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/106/2012
EUIDROONRC.J6/106/2012
Data înființării24.02.2012 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9602
Această clasă include:
-activităţi de spălare a părului, aranjare şi tuns, coafat, vopsit, nuanţat, ondulat, îndreptat şi activităţi similare, pentru bărbaţi şi femei -bărbierit şi aranjarea bărbii -masaj facial, manichiură şi pedichiură, machiaj etc. Această clasă exclude: -confecţionarea de peruci,
3299
-activităţi de spălare a părului, aranjare şi tuns, coafat, vopsit, nuanţat, ondulat, îndreptat şi activităţi similare, pentru bărbaţi şi femei -bărbierit şi aranjarea bărbii -masaj facial, manichiură şi pedichiură, machiaj etc. Această clasă exclude: -confecţionarea de peruci,
3299
Industrie
Alte activităţi de servicii
SectorAlte activitati de servicii
Obiect activitateCoafura si alte activitati de infrumusetare
Informații de contact
AdresaIoan Slavici nr. 2-4, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
180.405
Profit (Lei)
32.345
Număr angajați
2
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 180.405 | 32.345 | 2.695 | 60.367 | 66.071 | 27.483 | 33.187 | 2 |
| 2023 | 150.306 | 2.014 | 168 | 81.876 | 72.838 | 9.880 | 842 | 2 |
| 2022 | 117.533 | 0 | 0 | 78.790 | 72.361 | 5.257 | -1.172 | 2 |
| 2021 | 69.791 | 0 | 0 | 75.791 | 77.984 | 9.758 | 11.951 | 1 |
| 2020 | 25.830 | 0 | 0 | 64.678 | 83.607 | 25.883 | 44.812 | 0 |
| 2019 | 4.720 | 0 | 0 | 67.137 | 89.230 | 40.397 | 62.490 | 0 |
| 2018 | 66.445 | 16.064 | 1.339 | 5.322 | 0 | 84.269 | 78.947 | 1 |
| 2017 | 15.535 | 0 | 0 | 3.068 | 0 | 65.951 | 62.883 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
17.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.46%
Lichiditate curentă
0.46
Viteza rotație active
1.93
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
17.93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
97.46%
Profit net per salariat
16.173 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 17.93% | 1.34% | 0% | 0% | 0% | 0% | 24.18% | 0% |
| Marjă profit brut | 18.79% | 2.34% | 0% | 0% | 0% | 0% | 25.16% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 97.46% | 100% | 0% | 0% | 0% | 0% | 20.35% | 0% |
| Profit net per salariat | 16.173 Lei | 1.007 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | 16.064 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.93
Viteza rotație stocuri
51.96
Durata medie încasare creanțe
0.87 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.93 | 1.82 | 1.51 | 0.8 | 0.24 | 0.04 | 0.79 | 0.24 |
| Viteza rotație stocuri | 51.96 | 33.19 | 0 | 22.06 | 2.09 | 1.47 | 16.92 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.87 zile | 1.29 zile | 1.67 zile | 0 zile | 0 zile | 2772.38 zile | 358.72 zile | 1534.29 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 90.203 Lei | 75.153 Lei | 58.767 Lei | 69.791 Lei | n/a | n/a | 66.445 Lei | 15.535 Lei |
Lichiditate curentă
0.46
Lichiditate imediată
0.4
Pondere active imobilizate
70.62%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.46 | 0.12 | 0.07 | 0.13 | 0.4 | 0.6 | 15.83 | 21.5 |
| Lichiditate imediată | 0.4 | 0.07 | 0.07 | 0.09 | 0.21 | 0.55 | 15.1 | 21.5 |
| Pondere active imobilizate | 70.62% | 88.06% | 93.23% | 88.88% | 76.36% | 68.84% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 29.38% | 11.94% | 6.77% | 11.12% | 23.64% | 31.16% | 100% | 100% |
©Firme.ro