Companie
Detalii identificare
Nume firmăTIVIFROM COMEX SRL
Cod unic de înregistrare29882184 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ39/98/2012
EUIDROONRC.J39/98/2012
Data înființării08.03.2012 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4719
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele din tutun nu sunt preponderente -activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare
Informații de contact
AdresaBujor nr. 31A, Focşani, Vrancea
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
241.567
Profit (Lei)
-99.807
Număr angajați
2
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 241.567 | -99.807 | -8.317 | 221.210 | 29.974 | 57.868 | -133.368 | 2 |
| 2023 | 281.061 | 699 | 58 | 208.995 | 29.586 | 145.848 | -33.561 | 2 |
| 2022 | 249.948 | 5.294 | 441 | 204.528 | 29.586 | 140.682 | -34.260 | 2 |
| 2021 | 201.600 | 1.989 | 166 | 170.565 | 29.586 | 101.426 | -39.553 | 2 |
| 2020 | 223.579 | 1.518 | 127 | 156.916 | 29.586 | 85.788 | -41.542 | 2 |
| 2019 | 197.427 | 553 | 46 | 144.004 | 29.586 | 71.358 | -43.060 | 2 |
| 2018 | 198.306 | 304 | 25 | 128.434 | 29.586 | 55.235 | -43.613 | 2 |
| 2017 | 211.359 | 0 | 0 | 128.762 | 29.586 | 55.259 | -43.917 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-41.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
74.84%
Lichiditate curentă
0.26
Viteza rotație active
2.75
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-41.32%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
74.84%
Profit net per salariat
-49.904 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -41.32% | 0.25% | 2.12% | 0.99% | 0.68% | 0.28% | 0.15% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 74.84% | -2.08% | -15.45% | -5.03% | -3.65% | -1.28% | -0.7% | 0% |
| Profit net per salariat | -49.904 Lei | 350 Lei | 2.647 Lei | 995 Lei | 759 Lei | 277 Lei | 152 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
2.75
Viteza rotație stocuri
4.74
Durata medie încasare creanțe
0.59 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.75 | 1.6 | 1.47 | 1.54 | 1.94 | 1.96 | 2.34 | 2.49 |
| Viteza rotație stocuri | 4.74 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0.59 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 120.784 Lei | 140.531 Lei | 124.974 Lei | 100.800 Lei | 111.790 Lei | 98.714 Lei | 99.153 Lei | 105.680 Lei |
Lichiditate curentă
0.26
Lichiditate imediată
0.03
Pondere active imobilizate
34.12%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.26 | 0.7 | 0.69 | 0.59 | 0.55 | 0.5 | 0.43 | 0.43 |
| Lichiditate imediată | 0.03 | 0.7 | 0.69 | 0.59 | 0.55 | 0.5 | 0.43 | 0.43 |
| Pondere active imobilizate | 34.12% | 16.86% | 17.38% | 22.58% | 25.64% | 29.31% | 34.88% | 34.87% |
| Pondere active circulante | 65.88% | 83.14% | 82.62% | 77.42% | 74.36% | 70.69% | 65.12% | 65.13% |
©Firme.ro