Companie
Detalii identificare
Nume firmăRECREATION & TOUR SRL
Cod unic de înregistrare29884940 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2012000238260
EUIDROONRC.J2012000238260
Data înființării09.03.2012 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7990
Această clasă include:
-alte servicii de rezervare legate de călătorie: -rezervări pentru transport, hoteluri, restaurante, închirieri de maşini, distracţie şi sport etc -activităţi de” time-share” -activităţi de vânzare de bilete pentru evenimente teatrale, sportive şi alte evenimente de distracţie şi amuzament -servicii de asistenţă pentru vizitatori -furnizarea de informaţii de călătorie pentru vizitatori -activităţile ghizilor turistici -activităţi de promovare a turismului Această clasă exclude: -activităţile agenţiilor de turism şi ale tur-opertorilor,
clasele 7911 şi 7912 -organizarea şi managementul evenimentelor cum ar fi şedinţe, convenţii şi conferinţe,
8230
8230
Industrie
Activităţi de servicii administrative şi activităţi de servicii suport
SectorActivitati ale agentiilor turistice si a tur-operatorilor; alte servicii de rezervare si asistenta turistica
Obiect activitateAlte servicii de rezervare si asistenta turistica
Informații de contact
Adresa1 Mai nr. 101A, Loc. Sovata | Oraş Sovata, Mureş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
41.980
Profit (Lei)
-10.549
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 41.980 | -10.549 | -879 | 178.354 | 0 | 45.593 | -132.761 | 1 |
| 2023 | 50.800 | 10.906 | 909 | 157.341 | 0 | 35.129 | -122.212 | 1 |
| 2022 | 9.268 | 0 | 0 | 139.946 | 0 | 6.828 | -133.118 | 2 |
| 2021 | 6.400 | 0 | 0 | 133.358 | 0 | 9.423 | -123.935 | 2 |
| 2020 | 10.544 | 0 | 0 | 121.825 | 0 | 5.739 | -116.086 | 2 |
| 2019 | 21.682 | 0 | 0 | 99.498 | 0 | 9.045 | -90.453 | 2 |
| 2018 | 29.880 | 0 | 0 | 64.424 | 0 | 6.560 | -43.894 | 2 |
| 2017 | 72.989 | 1.286 | 107 | 52.572 | 0 | 24.167 | -12.298 | 2 |
Marja profit net
-25.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.95%
Lichiditate curentă
0.26
Viteza rotație active
0.92
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-25.13%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.95%
Profit net per salariat
-10.549 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -25.13% | 21.47% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.76% |
| Marjă profit brut | 0% | 22.47% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 2.76% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.95% | -8.92% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | -10.46% |
| Profit net per salariat | -10.549 Lei | 10.906 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 643 Lei |
Viteza rotație active
0.92
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
5.46 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.92 | 1.45 | 1.36 | 0.68 | 1.84 | 2.4 | 4.55 | 3.02 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 125.33 | 172.72 | 1377.15 |
| Durata medie încasare creanțe | 5.46 zile | 8.76 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 12.75 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 41.980 Lei | 50.800 Lei | 4.634 Lei | 3.200 Lei | 5.272 Lei | 10.841 Lei | 14.940 Lei | 36.495 Lei |