Companie
Detalii identificare
Nume firmăFRAS V.M.L. SRL
Cod unic de înregistrare RO 29906550 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ8/373/2012
EUIDROONRC.J8/373/2012
Data înființării14.03.2012 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2814
Această clasă include:
-fabricarea de robinete şi valve industriale, inclusiv valve regulatoare şi robinete de admisie -fabricarea de robinete şi valve pentru instalaţii sanitare -fabricarea de robinete şi valve pentru instalaţii de încălzire Această clasă exclude: -fabricarea de valve din cauciuc vulcanizat nerigid, sticlă sau din materiale ceramice,
2219, 2319 sau 2344 -fabricarea de supape de admisie şi evacuare pentru motoare cu combustie internă,
2811 -fabricarea de valve hidraulice şi pneumatice şi fabricarea de echipamente de preparare a aerului pentru utilizarea în sisteme pneumatice,
2812
-fabricarea de robinete şi valve industriale, inclusiv valve regulatoare şi robinete de admisie -fabricarea de robinete şi valve pentru instalaţii sanitare -fabricarea de robinete şi valve pentru instalaţii de încălzire Această clasă exclude: -fabricarea de valve din cauciuc vulcanizat nerigid, sticlă sau din materiale ceramice,
2219, 2319 sau 2344 -fabricarea de supape de admisie şi evacuare pentru motoare cu combustie internă,
2811 -fabricarea de valve hidraulice şi pneumatice şi fabricarea de echipamente de preparare a aerului pentru utilizarea în sisteme pneumatice,
2812
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea de masini, utilaje si echipamente n.c.a.
Obiect activitateFabricarea de articole de robinetarie
Informații de contact
AdresaPrincipală nr. 71A, Purcăreni, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
138.937
Profit (Lei)
46.671
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 138.937 | 46.671 | 3.889 | 238.403 | 18.342 | 40.977 | -179.084 | 1 |
| 2023 | 75.830 | 0 | 0 | 299.401 | 40.622 | 33.024 | -225.755 | 1 |
| 2022 | 34.403 | 0 | 0 | 229.342 | 36.301 | 24.581 | -168.460 | 1 |
| 2021 | 38.251 | 0 | 0 | 184.743 | 37.733 | 124.491 | 51.670 | 1 |
| 2020 | 8.190 | 0 | 0 | 141.340 | 43.725 | 121.250 | 97.824 | 1 |
| 2019 | 100.494 | 33.121 | 2.760 | 47.280 | 44.606 | 108.800 | 181.841 | 1 |
| 2018 | 124.352 | 22.597 | 1.883 | 42.113 | 55.390 | 154.889 | 173.719 | 2 |
| 2017 | 179.886 | 25.508 | 2.126 | 45.735 | 64.395 | 125.125 | 151.123 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
33.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-26.06%
Lichiditate curentă
0.17
Viteza rotație active
2.34
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
33.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-26.06%
Profit net per salariat
46.671 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 33.59% | 0% | 0% | 0% | 0% | 32.96% | 18.17% | 14.18% |
| Marjă profit brut | 34.8% | 0% | 0% | 0% | 0% | 33.96% | 19.19% | 15.2% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -26.06% | 0% | 0% | 0% | 0% | 18.21% | 13.01% | 16.88% |
| Profit net per salariat | 46.671 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 33.121 Lei | 11.299 Lei | 25.508 Lei |
Viteza rotație active
2.34
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
107.12 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.34 | 1.03 | 0.57 | 0.24 | 0.05 | 0.66 | 0.59 | 0.95 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | -459.58 | 0 | 0.38 | 0.08 | 1.15 | 1.79 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 107.12 zile | 65.27 zile | 249.71 zile | 192.32 zile | 826.98 zile | 38.53 zile | 251.31 zile | 234.1 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 138.937 Lei | 75.830 Lei | 34.403 Lei | 38.251 Lei | 8.190 Lei | 100.494 Lei | 62.176 Lei | 179.886 Lei |
Lichiditate curentă
0.17
Lichiditate imediată
0.17
Pondere active imobilizate
30.92%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.17 | 0.11 | 0.11 | 0.67 | 0.86 | 2.3 | 3.68 | 2.74 |
| Lichiditate imediată | 0.17 | 0.11 | 0.11 | 0.12 | 0.14 | 0.46 | 2.03 | 2.74 |
| Pondere active imobilizate | 30.92% | 55.16% | 59.63% | 23.26% | 26.5% | 29.08% | 26.34% | 33.98% |
| Pondere active circulante | 69.08% | 44.84% | 40.37% | 76.74% | 73.5% | 70.92% | 73.66% | 66.02% |
©Firme.ro