Companie
Detalii identificare
Nume firmăOMITRABER SRL
Cod unic de înregistrare RO 29922149 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ30/181/2012
EUIDROONRC.J30/181/2012
Data înființării16.03.2012 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4752
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie -vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor -vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă -vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar -vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare -vânzarea cu amănuntul a saunelor
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al articolelor de fierarie, al articolelor din sticla si a celor pentru vopsit, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaCăpleni nr. 568/A, Căpleni, Satu Mare
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
252.411
Profit (Lei)
-84.031
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 252.411 | -84.031 | -7.003 | 3.954.136 | 686.916 | 2.600.088 | -667.132 | 1 |
| 2023 | 1.961.616 | 65.196 | 5.433 | 2.673.689 | 716.036 | 2.467.655 | 510.002 | 5 |
| 2022 | 4.037.398 | 30.823 | 2.569 | 2.750.127 | 774.230 | 2.426.305 | 444.808 | 9 |
| 2021 | 4.976.746 | 186.156 | 15.513 | 3.252.902 | 883.690 | 2.822.359 | 413.983 | 10 |
| 2020 | 4.022.337 | 184.024 | 15.335 | 2.205.162 | 633.746 | 1.882.700 | 227.827 | 8 |
| 2019 | 2.953.933 | 33.022 | 2.752 | 1.356.689 | 254.710 | 1.375.737 | 190.893 | 9 |
| 2018 | 653.060 | 39.249 | 3.271 | 1.414.928 | 380.420 | 1.527.726 | 157.871 | 5 |
| 2017 | 487.636 | 42.472 | 3.539 | 483.376 | 89.532 | 530.931 | 118.623 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-33.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.6%
Lichiditate curentă
0.66
Viteza rotație active
0.08
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-33.29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.6%
Profit net per salariat
-84.031 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -33.29% | 3.32% | 0.76% | 3.74% | 4.58% | 1.12% | 6.01% | 8.71% |
| Marjă profit brut | 0% | 4.11% | 1.01% | 4.52% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.6% | 12.78% | 6.93% | 44.97% | 80.77% | 17.3% | 24.86% | 35.8% |
| Profit net per salariat | -84.031 Lei | 13.039 Lei | 3.425 Lei | 18.616 Lei | 23.003 Lei | 3.669 Lei | 7.850 Lei | 10.618 Lei |
Viteza rotație active
0.08
Viteza rotație stocuri
0.24
Durata medie încasare creanțe
1561.75 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.08 | 0.62 | 1.26 | 1.34 | 1.6 | 1.81 | 0.34 | 0.79 |
| Viteza rotație stocuri | 0.24 | 1.64 | 2.28 | 2.05 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 1561.75 zile | 233.43 zile | 56.7 zile | 26.76 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 252.411 Lei | 392.323 Lei | 448.600 Lei | 497.675 Lei | 502.792 Lei | 328.215 Lei | 130.612 Lei | 121.909 Lei |
Lichiditate curentă
0.66
Lichiditate imediată
0.39
Pondere active imobilizate
20.9%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.66 | 0.92 | 0.88 | 0.87 | 0.85 | 1.01 | 1.08 | 1.1 |
| Lichiditate imediată | 0.39 | 0.47 | 0.24 | 0.12 | 0.85 | 1.01 | 1.08 | 1.1 |
| Pondere active imobilizate | 20.9% | 22.49% | 24.19% | 23.84% | 25.18% | 15.62% | 19.94% | 14.43% |
| Pondere active circulante | 79.1% | 77.51% | 75.81% | 76.16% | 74.82% | 84.38% | 80.06% | 85.57% |
©Firme.ro