Companie
Detalii identificare
Nume firmăDIGITAL FANTASY SOFTWARE SRL
Cod unic de înregistrare30018760 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/464/2012
EUIDROONRC.J3/464/2012
Data înființării02.04.2012 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6201
Această clasă include activităţile de scriere (programare), modificare, testare şi asistenţă privind produsele software. Este asemenea inclusă scrierea de programe urmând indicaţiile utilizatorilor (programe orientate pe client). Această clasă include:
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
-proiectarea structurii şi conţinutului şi/sau scrierea codului de calculator necesar pentru a crea şi implementa: -sisteme software -aplicaţii software -baze de date -pagini web -adaptarea software-ului potrivit cerinţelor specifice, adică modificarea şi configurarea unei aplicaţii existente astfel încât devine compatibilă şi funcţională, potrivit mediului sistemului informatic al clientului Această clasă exclude: -publicarea pachetelor de programe,
5829 -transpunerea sau adaptarea software-ului nespecializat pentru o anumită piaţă, pe cont propriu,
5829 -planificarea şi proiectarea sistemelor de calcul electronic ce integrează echipament, software şi tehnologii de comunicaţii, chiar dacă software-ul furnizat este o componentă integrantă,
6202
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateActivitati de realizare a soft-ului la comanda (software orientat client)
Informații de contact
AdresaHenri Coandă nr. 1, Piteşti, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
267.828
Profit (Lei)
194.844
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 267.828 | 194.844 | 16.237 | 6.477 | 9.898 | 191.890 | 195.311 | 1 |
| 2024 | 252.204 | 190.698 | 15.892 | 6.229 | 0 | 197.167 | 190.938 | 1 |
| 2023 | 219.181 | 173.041 | 14.420 | 4.412 | 1.413 | 176.280 | 173.281 | 1 |
| 2022 | 222.485 | 179.959 | 14.997 | 18.638 | 2.956 | 195.881 | 180.199 | 1 |
| 2021 | 176.986 | 139.568 | 11.631 | 8.843 | 4.498 | 144.113 | 139.768 | 1 |
| 2020 | 137.936 | 108.673 | 9.056 | 7.137 | 0 | 116.010 | 108.873 | 1 |
| 2019 | 134.076 | 99.296 | 8.275 | 3.661 | 0 | 103.157 | 99.496 | 1 |
| 2018 | 83.920 | 57.355 | 4.780 | 3.374 | 0 | 60.929 | 57.555 | 1 |
| 2017 | 78.257 | 61.858 | 5.155 | 3.141 | 105 | 65.094 | 62.058 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
72.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.76%
Lichiditate curentă
29.63
Viteza rotație active
1.33
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
72.75%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.76%
Profit net per salariat
194.844 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 72.75% | 75.61% | 78.95% | 80.89% | 78.86% | 78.79% | 74.06% | 68.34% | 79.04% |
| Marjă profit brut | 75.75% | 78.61% | 79.95% | 81.89% | 79.86% | 79.79% | 75.06% | 69.34% | 80.79% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.76% | 99.87% | 99.86% | 99.87% | 99.86% | 99.82% | 99.8% | 99.65% | 99.68% |
| Profit net per salariat | 194.844 Lei | 190.698 Lei | 173.041 Lei | 179.959 Lei | 139.568 Lei | 108.673 Lei | 99.296 Lei | 57.355 Lei | 61.858 Lei |
Viteza rotație active
1.33
Viteza rotație stocuri
130.9
Durata medie încasare creanțe
219.03 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.33 | 1.28 | 1.23 | 1.12 | 1.19 | 1.19 | 1.3 | 1.38 | 1.2 |
| Viteza rotație stocuri | 130.9 | 0 | 0 | 0 | 73.2 | 90.15 | 0 | 12.49 | 11.65 |
| Durata medie încasare creanțe | 219.03 zile | 219.8 zile | 25.66 zile | 241.84 zile | 26.62 zile | 20.68 zile | 48.19 zile | 57.12 zile | 46.78 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 267.828 Lei | 252.204 Lei | 219.181 Lei | 222.485 Lei | 176.986 Lei | 137.936 Lei | 134.076 Lei | 83.920 Lei | 78.257 Lei |
Lichiditate curentă
29.63
Lichiditate imediată
29.31
Pondere active imobilizate
4.91%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 29.63 | 31.65 | 39.95 | 10.51 | 16.3 | 16.25 | 28.18 | 18.06 | 20.72 |
| Lichiditate imediată | 29.31 | 31.65 | 39.95 | 10.51 | 16.02 | 16.04 | 28.18 | 16.07 | 18.58 |
| Pondere active imobilizate | 4.91% | 0% | 0.8% | 1.49% | 3.03% | 0% | 0% | 0% | 0.16% |
| Pondere active circulante | 95.09% | 100% | 99.2% | 98.51% | 96.97% | 100% | 100% | 100% | 99.84% |
©Firme.ro