Companie
Detalii identificare
Nume firmăZECCOM TRANS SRL
Cod unic de înregistrare RO 3003133 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1992026395404
EUIDROONRC.J1992026395404
Data înființării04.02.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5030
Această clasă include:
-transportul de pasageri pe fluvii, canale, lacuri şi alte căi navigabile interioare, inclusiv în rada şi în interiorul porturilor Acestă clasă include de asemenea: -închirierea ambarcaţiunilor de agrement cu echipaj pentru transportul pe căi navigabile interioare Această clasă exclude: -închirierea bărcilor sau iahturilor de agrement fără echipaj,
7721
-transportul de pasageri pe fluvii, canale, lacuri şi alte căi navigabile interioare, inclusiv în rada şi în interiorul porturilor Acestă clasă include de asemenea: -închirierea ambarcaţiunilor de agrement cu echipaj pentru transportul pe căi navigabile interioare Această clasă exclude: -închirierea bărcilor sau iahturilor de agrement fără echipaj,
7721
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi pe apa
Obiect activitateTransporturi de pasageri pe cai navigabile interioare
Informații de contact
AdresaSplaiul Independentei nr. 215, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Telefon
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
110.469
Profit (Lei)
-43.070
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 110.469 | -43.070 | -3.589 | 10.332 | 64.428 | 212.836 | 266.932 | 1 |
| 2024 | 295.448 | 109.067 | 9.089 | 3.969 | 12.375 | 301.999 | 310.002 | 1 |
| 2023 | 168.131 | 23.814 | 1.985 | 7.264 | 10.215 | 199.193 | 200.934 | 1 |
| 2022 | 195.979 | 60.840 | 5.070 | 3.249 | 4.409 | 175.961 | 177.121 | 1 |
| 2021 | 164.596 | 35.961 | 2.997 | 5.106 | 100 | 122.102 | 116.246 | 1 |
| 2020 | 137.555 | 29.894 | 2.491 | 10.280 | 4.949 | 86.130 | 80.285 | 1 |
| 2019 | 112.243 | 7.407 | 617 | 55.750 | 61.626 | 49.695 | 50.067 | 1 |
| 2018 | 111.457 | 924 | 77 | 48.417 | 16.512 | 76.685 | 44.780 | 1 |
| 2017 | 135.370 | 9.531 | 794 | 64.884 | 23.831 | 84.909 | 43.856 | 2 |
| 2016 | 121.207 | 0 | 0 | 59.424 | 34.526 | 72.375 | 34.324 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-38.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-16.14%
Lichiditate curentă
20.6
Viteza rotație active
0.4
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-38.99%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-16.14%
Profit net per salariat
-43.070 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -38.99% | 36.92% | 14.16% | 31.04% | 21.85% | 21.73% | 6.6% | 0.83% | 7.04% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 37.8% | 15.11% | 31.89% | 22.89% | 23.1% | 7.86% | 1.83% | 8.07% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -16.14% | 35.18% | 11.85% | 34.35% | 30.94% | 37.23% | 14.79% | 2.06% | 21.73% | 0% |
| Profit net per salariat | -43.070 Lei | 109.067 Lei | 23.814 Lei | 60.840 Lei | 35.961 Lei | 29.894 Lei | 7.407 Lei | 924 Lei | 4.766 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.4
Viteza rotație stocuri
1.52
Durata medie încasare creanțe
13.87 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.4 | 0.94 | 0.8 | 1.09 | 1.35 | 1.51 | 1.01 | 1.2 | 1.24 | 1.13 |
| Viteza rotație stocuri | 1.52 | 6.32 | 3.61 | 3.6 | 5.21 | 3.6 | 3.16 | 2.58 | 2.57 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 13.87 zile | 19.43 zile | 25.34 zile | 16.53 zile | 50.55 zile | 20.41 zile | 20.44 zile | 40.05 zile | 51.79 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 110.469 Lei | 295.448 Lei | 168.131 Lei | 195.979 Lei | 164.596 Lei | 137.555 Lei | 112.243 Lei | 111.457 Lei | 67.685 Lei | 30.302 Lei |
Lichiditate curentă
20.6
Lichiditate imediată
13.56
Pondere active imobilizate
23.24%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 20.6 | 76.09 | 27.42 | 54.16 | 23.91 | 8.38 | 0.89 | 1.58 | 1.31 | 1.22 |
| Lichiditate imediată | 13.56 | 64.31 | 21.01 | 37.41 | 17.73 | 4.66 | 0.25 | 0.69 | 0.5 | 1.22 |
| Pondere active imobilizate | 23.24% | 3.94% | 4.88% | 2.44% | 0.08% | 5.43% | 55.36% | 17.72% | 21.92% | 32.3% |
| Pondere active circulante | 76.76% | 96.06% | 95.12% | 97.56% | 99.92% | 94.57% | 44.64% | 82.28% | 78.08% | 67.7% |
©Firme.ro
