Companie
Detalii identificare
Nume firmăRAMAGI COM SRL
Cod unic de înregistrare30078966 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ8/582/2012
EUIDROONRC.J8/582/2012
Data înființării13.04.2012 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
5819
Această clasă include:
-editarea (inclusiv on-line ) de : -cataloage -fotografii, gravuri şi cărţi poştale -felicitari -formulare -afişe, reproduceri ale operelor de artă -materiale publicitare -alte tipărituri -editări on-line de informaţii statistice sau alte informaţii Această clasă exclude: -editarea de ziare exclusiv publicitare,
5813 -furnizarea on-line de programe software (găzduirea de aplicaţii şi servicii de furnizarea a acestora),
6311
-editarea (inclusiv on-line ) de : -cataloage -fotografii, gravuri şi cărţi poştale -felicitari -formulare -afişe, reproduceri ale operelor de artă -materiale publicitare -alte tipărituri -editări on-line de informaţii statistice sau alte informaţii Această clasă exclude: -editarea de ziare exclusiv publicitare,
5813 -furnizarea on-line de programe software (găzduirea de aplicaţii şi servicii de furnizarea a acestora),
6311
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de editare
Obiect activitateAlte activitati de editare
Informații de contact
AdresaCrizantemelor nr. 31, Râşnov, Braşov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
50.700
Profit (Lei)
8.087
Număr angajați
1
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 50.700 | 8.087 | 674 | 191.416 | 32.349 | 13.633 | -145.434 | 1 |
| 2023 | 83.904 | 4.724 | 394 | 207.482 | 39.580 | 14.381 | -153.521 | 1 |
| 2022 | 99.456 | 0 | 0 | 225.732 | 46.852 | 20.635 | -158.245 | 1 |
| 2021 | 74.281 | 36.906 | 3.076 | 236.184 | 55.906 | 23.285 | -156.993 | 1 |
| 2020 | 156.687 | 0 | 0 | 258.033 | 66.659 | -2.525 | -193.899 | 2 |
| 2019 | 770.102 | 93.110 | 7.759 | 379.790 | 90.216 | 137.392 | -152.182 | 12 |
| 2018 | 826.474 | 0 | 0 | 452.536 | 126.864 | 80.380 | -245.292 | 17 |
| 2017 | 413.024 | 0 | 0 | 514.662 | 163.660 | 122.443 | -228.559 | 16 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
15.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-5.56%
Lichiditate curentă
0.07
Viteza rotație active
1.1
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
15.95%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-5.56%
Profit net per salariat
8.087 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 15.95% | 5.63% | 0% | 49.68% | 0% | 12.09% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 20.56% | 6.63% | 0% | 50.83% | 0% | 13.11% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -5.56% | -3.08% | 0% | -23.51% | 0% | -61.18% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 8.087 Lei | 4.724 Lei | 0 Lei | 36.906 Lei | 0 Lei | 7.759 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.1
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2.4 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.1 | 1.55 | 1.47 | 0.94 | 2.44 | 3.38 | 3.99 | 1.44 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8.71 | 13.4 | 5.1 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.4 zile | 22.16 zile | 18.69 zile | 27.48 zile | -12.93 zile | 15.46 zile | 6.35 zile | 23.7 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 50.700 Lei | 83.904 Lei | 99.456 Lei | 74.281 Lei | 78.344 Lei | 64.175 Lei | 48.616 Lei | 25.814 Lei |
Lichiditate curentă
0.07
Lichiditate imediată
0.07
Pondere active imobilizate
70.35%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.07 | 0.07 | 0.09 | 0.1 | -0.01 | 0.36 | 0.18 | 0.24 |
| Lichiditate imediată | 0.07 | 0.07 | 0.09 | 0.1 | -0.01 | 0.13 | 0.04 | 0.08 |
| Pondere active imobilizate | 70.35% | 73.35% | 69.42% | 70.6% | 103.94% | 39.64% | 61.21% | 57.2% |
| Pondere active circulante | 29.65% | 26.65% | 30.58% | 29.4% | -3.94% | 60.36% | 38.79% | 42.8% |
©Firme.ro