Companie
Detalii identificare
Nume firmăENGINEERING COMPANY SRL
Cod unic de înregistrare RO 3008785 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/26443/1992
EUIDROONRC.J40/26443/1992
Data înființării04.02.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4322
Această clasă include lucrări de instalaţii sanitare, lucrări de instalare a sistemelor de încălzire şi aer condiţionat, inclusiv completări, modificări, întreţinere şi reparare. Această clasă include:
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -sisteme de încălzire (electrice, cu gaze şi petrol) -cuptoare, turnuri de răcire -dispozitive de colectare a energiei solare pentru obţinerea de energie, alta decât cea electrică -instalaţii şi echipamente sanitare -echipament şi tubulatură pentru instalaţiile de ventilaţie şi aer condiţionat -armături pentru tevi de gaz -conducte de abur -sisteme de stins incendii (sisteme de sprinklere) -sisteme de aspersoare pentru peluze (suprafeţe cu gazon) -instalarea sistemelor de conducte Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de încălzire electrice prin pardoseli,
4321
-instalarea în clădiri sau alte construcţii de: -sisteme de încălzire (electrice, cu gaze şi petrol) -cuptoare, turnuri de răcire -dispozitive de colectare a energiei solare pentru obţinerea de energie, alta decât cea electrică -instalaţii şi echipamente sanitare -echipament şi tubulatură pentru instalaţiile de ventilaţie şi aer condiţionat -armături pentru tevi de gaz -conducte de abur -sisteme de stins incendii (sisteme de sprinklere) -sisteme de aspersoare pentru peluze (suprafeţe cu gazon) -instalarea sistemelor de conducte Această clasă exclude: -instalarea sistemelor de încălzire electrice prin pardoseli,
4321
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de instalatii sanitare, de incalzire si de aer conditionat
Informații de contact
Adresastr. Gradinarilor nr. 2, Bucureşti Sectorul 3, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
69.265
Profit (Lei)
11.377
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 69.265 | 11.377 | 948 | 8.814 | 27.901 | 233.532 | 252.619 | 1 |
| 2023 | 68.913 | 14.067 | 1.172 | 55.130 | 27.901 | 268.471 | 241.242 | 1 |
| 2022 | 74.623 | 19.501 | 1.625 | 38.469 | 27.901 | 237.743 | 227.175 | 1 |
| 2021 | 80.775 | 31.787 | 2.649 | 164.833 | 27.901 | 376.393 | 239.461 | 1 |
| 2020 | 138.064 | 80.318 | 6.693 | 183.235 | 27.901 | 366.839 | 211.505 | 1 |
| 2019 | 105.695 | 45.089 | 3.757 | 84.391 | 27.901 | 271.177 | 214.687 | 1 |
| 2018 | 100.843 | 31.859 | 2.655 | 120.901 | 27.901 | 262.598 | 169.598 | 2 |
| 2017 | 91.851 | 44.383 | 3.699 | 100.068 | 27.901 | 209.907 | 137.740 | 1 |
| 2016 | 111.281 | 58.500 | 4.875 | 121.238 | 27.901 | 227.643 | 134.306 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
16.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.5%
Lichiditate curentă
26.5
Viteza rotație active
0.26
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16.43%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.5%
Profit net per salariat
11.377 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16.43% | 20.41% | 26.13% | 39.35% | 58.17% | 42.66% | 31.59% | 48.32% | 52.57% |
| Marjă profit brut | 17.37% | 21.36% | 27.08% | 40.35% | 58.53% | 44.1% | 32.59% | 49.32% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.5% | 5.83% | 8.58% | 13.27% | 37.97% | 21% | 18.79% | 32.22% | 43.56% |
| Profit net per salariat | 11.377 Lei | 14.067 Lei | 19.501 Lei | 31.787 Lei | 80.318 Lei | 45.089 Lei | 15.930 Lei | 44.383 Lei | 58.500 Lei |
Viteza rotație active
0.26
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
558.23 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.26 | 0.23 | 0.28 | 0.2 | 0.35 | 0.35 | 0.35 | 0.39 | 0.44 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 558.23 zile | 795.81 zile | 724.37 zile | 1141.29 zile | 564.21 zile | 634.32 zile | 681.46 zile | 781.18 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 69.265 Lei | 68.913 Lei | 74.623 Lei | 80.775 Lei | 138.064 Lei | 105.695 Lei | 50.422 Lei | 91.851 Lei | 111.281 Lei |
Lichiditate curentă
26.5
Lichiditate imediată
26.5
Pondere active imobilizate
10.67%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 26.5 | 4.87 | 6.18 | 2.28 | 2 | 3.21 | 2.17 | 2.1 | 1.88 |
| Lichiditate imediată | 26.5 | 4.87 | 6.18 | 2.28 | 2 | 3.21 | 2.17 | 2.1 | 1.88 |
| Pondere active imobilizate | 10.67% | 9.41% | 10.5% | 6.9% | 7.07% | 9.33% | 9.6% | 11.73% | 10.92% |
| Pondere active circulante | 89.33% | 90.59% | 89.5% | 93.1% | 92.93% | 90.67% | 90.4% | 88.27% | 89.08% |
©Firme.ro