Companie
Detalii identificare
Nume firmăEURO KNAUF EXPERT SRL
Cod unic de înregistrare RO 30150387 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/207/2012
EUIDROONRC.J19/207/2012
Data înființării04.05.2012 - 14 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4120
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier
Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,
diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,
4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,
711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,
711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale
Informații de contact
AdresaSălciei nr. 11, Miercurea Ciuc, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
33.731
Profit (Lei)
-3.108
Număr angajați
0
Vechime
14 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 33.731 | -3.108 | -259 | 86.690 | 0 | 20.560 | -66.130 | 0 |
| 2023 | 24.868 | 14.701 | 1.225 | 77.023 | 0 | 14.389 | -62.634 | 0 |
| 2022 | 1.132 | 0 | 0 | 95.311 | 0 | 17.977 | -77.334 | 0 |
| 2021 | 3.500 | 0 | 0 | 84.914 | 0 | 18.271 | -66.643 | 0 |
| 2020 | 36.111 | 5.179 | 432 | 52.401 | 0 | -11.061 | -63.462 | 0 |
| 2019 | 10.537 | 2.471 | 206 | 87.911 | 0 | 19.270 | -68.641 | 0 |
| 2018 | 16.259 | 0 | 0 | 89.437 | 248 | 18.139 | -71.050 | 1 |
| 2017 | 28.013 | 2.212 | 184 | 74.053 | 248 | 19.212 | -54.593 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-9.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.7%
Lichiditate curentă
0.24
Viteza rotație active
1.64
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-9.21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.7%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -9.21% | 59.12% | 0% | 0% | 14.34% | 23.45% | 0% | 7.9% |
| Marjă profit brut | 0% | 70.38% | 0% | 0% | 17.1% | 25.45% | 0% | 10.9% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.7% | -23.47% | 0% | 0% | -8.16% | -3.6% | 0% | -4.05% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 0 Lei | 2.212 Lei |
Viteza rotație active
1.64
Viteza rotație stocuri
5.18
Durata medie încasare creanțe
97.59 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.64 | 1.73 | 0.06 | 0.19 | -3.26 | 0.55 | 0.88 | 1.44 |
| Viteza rotație stocuri | 5.18 | 5.11 | 0.23 | 0.86 | 9.08 | 2.65 | 3.88 | 4.25 |
| Durata medie încasare creanțe | 97.59 zile | 124.91 zile | 3816.06 zile | 1381.58 zile | -170.05 zile | 483.57 zile | 263.06 zile | 120.9 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 16.259 Lei | 28.013 Lei |
Lichiditate curentă
0.24
Lichiditate imediată
0.16
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.24 | 0.19 | 0.19 | 0.22 | -0.21 | 0.22 | 0.2 | 0.26 |
| Lichiditate imediată | 0.16 | 0.12 | 0.14 | 0.17 | -0.29 | 0.17 | 0.16 | 0.17 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.35% | 1.27% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% | 98.65% | 98.73% |
©Firme.ro