Companie
Detalii identificare
Nume firmăGREENAGRO CROP SRL
Cod unic de înregistrare RO 30224069 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2012000249396
EUIDROONRC.J2012000249396
Data înființării22.05.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaBordeasca Veche, Bordeasca Veche, Vrancea
Telefon
Social Media
Email
Website
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
7.026.395
Profit (Lei)
523.231
Număr angajați
0
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 7.026.395 | 523.231 | 43.603 | 24.998.083 | 22.953.022 | 4.933.584 | 2.888.523 | 0 |
| 2023 | 15.271.762 | 138.228 | 11.519 | 24.249.655 | 22.153.280 | 4.557.054 | 2.460.679 | 9 |
| 2022 | 8.637.391 | 21.716 | 1.810 | 23.078.411 | 18.972.486 | 9.946.336 | 4.777.566 | 13 |
| 2021 | 19.514.235 | 2.968.077 | 247.340 | 17.004.279 | 19.211.322 | 4.196.591 | 4.739.107 | 15 |
| 2020 | 3.870.474 | 80.207 | 6.684 | 7.606.067 | 6.318.954 | 5.148.558 | 1.684.945 | 13 |
| 2019 | 8.312.143 | 74.714 | 6.226 | 5.792.508 | 7.121.781 | 2.963.937 | 1.604.737 | 12 |
| 2018 | 5.326.797 | 1.061.925 | 88.494 | 3.884.489 | 5.897.068 | 2.981.505 | 1.793.639 | 8 |
| 2017 | 3.695.319 | 50.122 | 4.177 | 5.325.837 | 5.155.845 | 3.482.938 | 731.715 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18.11%
Lichiditate curentă
0.2
Viteza rotație active
0.25
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18.11%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.45% | 0.91% | 0.25% | 15.21% | 2.07% | 0.9% | 19.94% | 1.36% |
| Marjă profit brut | 8.71% | 1.1% | 0.32% | 18.15% | 2.85% | 1.08% | 21.67% | 1.62% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 18.11% | 5.62% | 0.45% | 62.63% | 4.76% | 4.66% | 59.21% | 6.85% |
| Profit net per salariat | n/a | 15.359 Lei | 1.670 Lei | 197.872 Lei | 6.170 Lei | 6.226 Lei | 132.741 Lei | 7.160 Lei |
Viteza rotație active
0.25
Viteza rotație stocuri
2.34
Durata medie încasare creanțe
99.74 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.25 | 0.57 | 0.3 | 0.83 | 0.34 | 0.82 | 0.6 | 0.43 |
| Viteza rotație stocuri | 2.34 | 6.66 | 1.96 | 7.25 | 1.96 | 13.11 | 8.78 | 3.89 |
| Durata medie încasare creanțe | 99.74 zile | 48.79 zile | 224.25 zile | 120.83 zile | 288.45 zile | 97.01 zile | 144.2 zile | 242.79 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 1.696.862 Lei | 664.415 Lei | 1.300.949 Lei | 297.729 Lei | 692.679 Lei | 665.850 Lei | 527.903 Lei |
Lichiditate curentă
0.2
Lichiditate imediată
0.08
Pondere active imobilizate
82.31%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.2 | 0.19 | 0.43 | 0.25 | 0.68 | 0.51 | 0.77 | 0.65 |
| Lichiditate imediată | 0.08 | 0.09 | 0.24 | 0.09 | 0.42 | 0.4 | 0.61 | 0.48 |
| Pondere active imobilizate | 82.31% | 82.94% | 65.61% | 82.07% | 55.1% | 70.61% | 66.42% | 59.68% |
| Pondere active circulante | 17.69% | 17.06% | 34.39% | 17.93% | 44.9% | 29.39% | 33.58% | 40.32% |
©Firme.ro
