Companie
Detalii identificare
Nume firmăAMS ENGINEERING PRIME S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 30233750 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2019001188239
EUIDROONRC.J2019001188239
Data înființării24.05.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7112
Această clasă include:
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
-activităţi de inginerie (adică aplicarea legilor fizice şi a principiilor de inginerie în proiectarea maşinilor, materialelor, instrumentelor, structurilor, proceselor şi sistemelor) şi activităţi de consultanţă pentru: -utilaje, procese industriale şi instalaţii industriale -realizarea de proiecte privind ingineria civilă, hidraulică şi de trafic -proiecte de gospodărire a apelor -elaborarea şi realizarea de proiecte referitoare la ingineria electrică şi electronică, minieră, chimică, mecanică, industrială şi de securitate tehnică -elaborarea proiectelor referitoare la instalaţii de aer condiţionat, refrigerare, sanitare şi de control al poluării, inclusiv acustică etc. -prospecţiuni geofizice, geologice şi supraveghere seismică -activităţi de supraveghere geodezică: -activităţi de supraveghere hidrologică -activităţi de supraveghere a terenurilor şi delimitărilor -activităţi de supraveghere de adâncime -cartografie Această clasă exclude: -teste de forare în legătură cu activităţile extractive,
0910; 0990 -elaborarea sau publicarea de programe de calculator (software) asociate,
5829; 6201 -activităţi de consultanţă în informatică,
6202; 6209 -testare tehnică,
7120 -activităţi de cercetare şi dezvoltare conexe ingineriei,
721 -proiectare industrială,
7410 -fotografiere aeriană,
7420
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati de arhitectura si inginerie; activitati de testari si analiza tehnica
Obiect activitateActivitati de inginerie si consultanta tehnica legate de acestea
Informații de contact
AdresaTrifoiului nr. 2A, Brăneşti, Ilfov
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
460.130
Profit (Lei)
326.879
Număr angajați
1
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 460.130 | 326.879 | 27.240 | 175.743 | 3.075 | 861.687 | 689.019 | 1 |
| 2023 | 391.033 | 230.711 | 19.226 | 236.610 | 6.267 | 592.483 | 362.140 | 1 |
| 2022 | 796.792 | 591.800 | 49.317 | 496.083 | 10.424 | 1.081.059 | 595.400 | 1 |
| 2021 | 492.738 | 333.140 | 27.762 | 11.865 | 6.055 | 1.692.484 | 1.686.674 | 1 |
| 2020 | 702.063 | 476.393 | 39.699 | 12.149 | 43.032 | 1.322.650 | 1.353.533 | 1 |
| 2019 | 457.960 | 239.492 | 19.958 | 13.307 | 84.567 | 805.871 | 877.141 | 1 |
| 2018 | 534.485 | 233.977 | 19.498 | 27.644 | 117.301 | 735.978 | 830.729 | 1 |
| 2017 | 716.216 | 345.263 | 28.772 | 12.458 | 144.231 | 581.190 | 712.963 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
71.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
47.44%
Lichiditate curentă
4.9
Viteza rotație active
0.53
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
71.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
47.44%
Profit net per salariat
326.879 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 71.04% | 59% | 74.27% | 67.61% | 67.86% | 52.3% | 43.78% | 48.21% |
| Marjă profit brut | 72.64% | 59.9% | 75.06% | 68.48% | 68.84% | 53.34% | 44.79% | 49.53% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 47.44% | 63.71% | 99.4% | 19.75% | 35.2% | 27.3% | 28.17% | 48.43% |
| Profit net per salariat | 326.879 Lei | 230.711 Lei | 591.800 Lei | 333.140 Lei | 476.393 Lei | 239.492 Lei | 233.977 Lei | 345.263 Lei |
Viteza rotație active
0.53
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
64.71 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.53 | 0.65 | 0.73 | 0.29 | 0.51 | 0.51 | 0.63 | 0.99 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 101.91 | 116.18 | 77.7 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 64.71 zile | 26.59 zile | 42.41 zile | 6.41 zile | 4.54 zile | 16.2 zile | 45.79 zile | 48.39 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 460.130 Lei | 391.033 Lei | 796.792 Lei | 492.738 Lei | 702.063 Lei | 457.960 Lei | 534.485 Lei | 716.216 Lei |
Lichiditate curentă
4.9
Lichiditate imediată
4.9
Pondere active imobilizate
0.36%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.9 | 2.5 | 2.18 | 142.65 | 108.87 | 60.56 | 26.62 | 46.65 |
| Lichiditate imediată | 4.9 | 2.5 | 2.18 | 142.24 | 108.37 | 60.12 | 26.62 | 46.65 |
| Pondere active imobilizate | 0.36% | 1.05% | 0.96% | 0.36% | 3.15% | 9.5% | 13.75% | 19.88% |
| Pondere active circulante | 99.64% | 98.95% | 99.04% | 99.64% | 96.85% | 90.5% | 86.25% | 80.12% |
©Firme.ro