Companie
Detalii identificare
Nume firmăNICDRAGOVAL SRL
Cod unic de înregistrare30236543 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2012000626171
EUIDROONRC.J2012000626171
Data înființării24.05.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4711
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
-vânzarea cu amănuntul a unei largi palete de produse, din care predominante sunt produsele alimentare, băuturile sau tutunul: -activităţi ale magazinelor generale care au, în afară de principalele lor vânzări de produse alimentare, băuturi sau tutun, alte câteva tipuri de mărfuri, cum ar fi îmbrăcăminte, mobilă, articole electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice etc.
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse alimentare, bauturi si tutun
Informații de contact
AdresaBlăjerii De Sus nr. 221, Iveşti, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
102.471
Profit (Lei)
29.951
Număr angajați
0
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 102.471 | 29.951 | 2.496 | 7.557 | 0 | 85.019 | 77.462 | 0 |
| 2024 | 75.998 | 21.829 | 1.819 | 7.952 | 0 | 85.463 | 77.511 | 1 |
| 2023 | 142.139 | 33.998 | 2.833 | 54.809 | 0 | 110.491 | 55.682 | 1 |
| 2022 | 223.295 | 52.884 | 4.407 | 178.534 | 0 | 252.218 | 73.684 | 1 |
| 2021 | 278.926 | 82.232 | 6.853 | 113.263 | 388 | 215.675 | 102.800 | 1 |
| 2020 | 200.420 | 52.566 | 4.381 | 77.896 | 853 | 252.611 | 175.568 | 1 |
| 2019 | 216.497 | 58.545 | 4.879 | 26.599 | 1.318 | 248.283 | 223.002 | 1 |
| 2018 | 204.650 | 57.662 | 4.805 | 22.389 | 1.783 | 185.063 | 164.457 | 1 |
| 2017 | 141.733 | 35.429 | 2.952 | 6.711 | 0 | 113.506 | 106.795 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
29.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
38.67%
Lichiditate curentă
11.25
Viteza rotație active
1.21
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
29.23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
38.67%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 29.23% | 28.72% | 23.92% | 23.68% | 29.48% | 26.23% | 27.04% | 28.18% | 25% |
| Marjă profit brut | 34.68% | 33.43% | 28.1% | 26.47% | 32.42% | 29.23% | 30.04% | 31.18% | 28% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 38.67% | 28.16% | 61.06% | 71.77% | 79.99% | 29.94% | 26.25% | 35.06% | 33.17% |
| Profit net per salariat | n/a | 21.829 Lei | 33.998 Lei | 52.884 Lei | 82.232 Lei | 52.566 Lei | 58.545 Lei | 57.662 Lei | 35.429 Lei |
Viteza rotație active
1.21
Viteza rotație stocuri
2.5
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.21 | 0.89 | 1.29 | 0.89 | 1.29 | 0.79 | 0.87 | 1.1 | 1.25 |
| Viteza rotație stocuri | 2.5 | 1.17 | 2.3 | 2.83 | 2.29 | 1.38 | 1.38 | 1.27 | 1.26 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0.19 zile | 0.13 zile | 0.18 zile | 0.17 zile | 0.18 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | 75.998 Lei | 142.139 Lei | 223.295 Lei | 278.926 Lei | 200.420 Lei | 216.497 Lei | 204.650 Lei | 141.733 Lei |
Lichiditate curentă
11.25
Lichiditate imediată
5.83
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 11.25 | 10.75 | 2.02 | 1.41 | 1.9 | 3.24 | 9.33 | 8.27 | 16.91 |
| Lichiditate imediată | 5.83 | 2.56 | 0.89 | 0.97 | 0.83 | 1.38 | 3.45 | 1.07 | 0.14 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 0% | 0.18% | 0.34% | 0.53% | 0.95% | 0% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 100% | 99.82% | 99.66% | 99.47% | 99.05% | 100% |
©Firme.ro