Companie
Detalii identificare
Nume firmăDEL-ALY PRODRAPID SRL
Cod unic de înregistrare RO 30263122 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/730/2012
EUIDROONRC.J3/730/2012
Data înființării30.05.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaDumitru Brătianu nr. 27, Piteşti, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
2.202.614
Profit (Lei)
352.395
Număr angajați
6
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.202.614 | 352.395 | 29.366 | 673.054 | 280.590 | 824.996 | 432.532 | 6 |
| 2023 | 1.696.648 | 379.897 | 31.658 | 513.320 | 263.356 | 824.767 | 574.803 | 5 |
| 2022 | 1.256.819 | 194.666 | 16.222 | 458.313 | 128.277 | 524.942 | 194.906 | 4 |
| 2021 | 860.360 | 143.015 | 11.918 | 197.738 | 186.083 | 366.240 | 354.585 | 4 |
| 2020 | 382.636 | 36.116 | 3.010 | 41.488 | 81.735 | 171.323 | 211.570 | 2 |
| 2019 | 540.204 | 175.214 | 14.601 | 63.739 | 105.598 | 206.205 | 248.064 | 3 |
| 2018 | 573.884 | 53.271 | 4.439 | 83.930 | 83.885 | 172.895 | 172.850 | 3 |
| 2017 | 443.626 | 64.174 | 5.348 | 48.067 | 31.846 | 135.800 | 119.579 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
81.47%
Lichiditate curentă
1.23
Viteza rotație active
1.99
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
81.47%
Profit net per salariat
58.733 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16% | 22.39% | 15.49% | 16.62% | 9.44% | 32.43% | 9.28% | 14.47% |
| Marjă profit brut | 18.6% | 23.21% | 16.32% | 17.32% | 10.46% | 33.53% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 81.47% | 66.09% | 99.88% | 40.33% | 17.07% | 70.63% | 30.82% | 53.67% |
| Profit net per salariat | 58.733 Lei | 75.979 Lei | 48.667 Lei | 35.754 Lei | 18.058 Lei | 58.405 Lei | 17.757 Lei | 21.391 Lei |
Viteza rotație active
1.99
Viteza rotație stocuri
598.21
Durata medie încasare creanțe
87.88 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.99 | 1.56 | 1.92 | 1.56 | 1.51 | 1.73 | 2.23 | 2.65 |
| Viteza rotație stocuri | 598.21 | 0 | 0 | 4675.87 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 87.88 zile | 130.65 zile | 83.83 zile | 92.91 zile | 103.26 zile | 106.77 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 367.102 Lei | 339.330 Lei | 314.205 Lei | 215.090 Lei | 191.318 Lei | 180.068 Lei | 191.295 Lei | 147.875 Lei |
Lichiditate curentă
1.23
Lichiditate imediată
1.22
Pondere active imobilizate
25.38%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.23 | 1.61 | 1.15 | 1.85 | 4.13 | 3.24 | 2.06 | 2.83 |
| Lichiditate imediată | 1.22 | 1.61 | 1.15 | 1.85 | 4.13 | 3.24 | 2.06 | 2.83 |
| Pondere active imobilizate | 25.38% | 24.2% | 19.64% | 33.69% | 32.3% | 33.87% | 32.67% | 19% |
| Pondere active circulante | 74.62% | 75.8% | 80.36% | 66.31% | 67.7% | 66.13% | 67.33% | 81% |
©Firme.ro