Companie
Detalii identificare
Nume firmăBESTTEAM AUTOCRISS SRL
Cod unic de înregistrare30314129 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/390/2012
EUIDROONRC.J6/390/2012
Data înființării14.06.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4520
Această clasă include:
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateintretinerea si repararea autovehiculelor
Informații de contact
AdresaMesteacănului nr. 2, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
324.285
Profit (Lei)
1.924
Număr angajați
1
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 324.285 | 1.924 | 160 | 158.210 | 88.574 | 197.850 | 128.214 | 1 |
| 2024 | 164.946 | 11.038 | 920 | 227.343 | 130.824 | 222.809 | 126.290 | 1 |
| 2023 | 238.755 | 29.324 | 2.444 | 290.991 | 166.016 | 240.227 | 115.252 | 1 |
| 2022 | 199.660 | 18.657 | 1.555 | 339.723 | 208.333 | 217.318 | 85.928 | 1 |
| 2021 | 179.723 | 35.335 | 2.945 | 192.705 | 159.535 | 100.441 | 67.271 | 1 |
| 2020 | 137.350 | 2.313 | 193 | 137.909 | 114.592 | 54.089 | 30.772 | 1 |
| 2019 | 215.639 | 13.725 | 1.144 | 152.221 | 137.198 | 43.481 | 28.458 | 1 |
| 2018 | 232.937 | 17.807 | 1.484 | 180.340 | 148.665 | 46.408 | 14.733 | 1 |
| 2017 | 218.730 | 0 | 0 | 126.839 | 73.269 | 50.496 | -3.074 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.5%
Lichiditate curentă
1.25
Viteza rotație active
1.13
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.5%
Profit net per salariat
1.924 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.59% | 6.69% | 12.28% | 9.34% | 19.66% | 1.68% | 6.36% | 7.64% | 0% |
| Marjă profit brut | 2.85% | 7.86% | 13.13% | 11.44% | 22.41% | 4.61% | 9.36% | 10.67% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.5% | 8.74% | 25.44% | 21.71% | 52.53% | 7.52% | 48.23% | 100% | 0% |
| Profit net per salariat | 1.924 Lei | 11.038 Lei | 29.324 Lei | 18.657 Lei | 35.335 Lei | 2.313 Lei | 13.725 Lei | 17.807 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.13
Viteza rotație stocuri
74.98
Durata medie încasare creanțe
162.25 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.13 | 0.47 | 0.59 | 0.47 | 0.69 | 0.81 | 1.19 | 1.19 | 1.77 |
| Viteza rotație stocuri | 74.98 | 0.82 | 1.05 | 1.11 | 2.07 | 4.87 | 5.48 | 5.71 | 4.77 |
| Durata medie încasare creanțe | 162.25 zile | 25.71 zile | 10.15 zile | 12.62 zile | 13.52 zile | 55.77 zile | 0.71 zile | 0 zile | 5.08 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 324.285 Lei | 164.946 Lei | 238.755 Lei | 199.660 Lei | 179.723 Lei | 137.350 Lei | 215.639 Lei | 232.937 Lei | 218.730 Lei |
Lichiditate curentă
1.25
Lichiditate imediată
1.22
Pondere active imobilizate
30.92%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.25 | 0.98 | 0.83 | 0.64 | 0.52 | 0.39 | 0.29 | 0.26 | 0.4 |
| Lichiditate imediată | 1.22 | 0.09 | 0.05 | 0.11 | 0.07 | 0.19 | 0.03 | 0.03 | 0.04 |
| Pondere active imobilizate | 30.92% | 36.99% | 40.87% | 48.94% | 61.37% | 67.93% | 75.93% | 76.21% | 59.2% |
| Pondere active circulante | 69.08% | 63.01% | 59.13% | 51.06% | 38.63% | 32.07% | 24.07% | 23.79% | 40.8% |
©Firme.ro