Companie
Detalii identificare
Nume firmăPROFINTERMED ASIG SRL
Cod unic de înregistrare30315655 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2012001442358
EUIDROONRC.J2012001442358
Data înființării14.06.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6622
Această clasă include:
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati ale agentilor si broker-ilor de asigurari
Informații de contact
AdresaCiprian Porumbescu nr. 28, Timişoara, Timiş
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
223.699
Profit (Lei)
73.405
Număr angajați
1
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 223.699 | 73.405 | 6.117 | 14.241 | 0 | 87.636 | 73.657 | 1 |
| 2024 | 220.533 | 63.408 | 5.284 | 13.076 | 2.798 | 73.584 | 63.660 | 1 |
| 2023 | 204.511 | 33.332 | 2.778 | 7.623 | 20.984 | 19.984 | 33.584 | 1 |
| 2022 | 219.659 | 132.851 | 11.071 | 20.020 | 33.304 | 119.819 | 133.103 | 1 |
| 2021 | 194.419 | 125.867 | 10.489 | 19.704 | 49.309 | 96.514 | 126.119 | 1 |
| 2020 | 141.214 | 68.848 | 5.737 | 33.500 | 65.534 | 45.648 | 77.682 | 1 |
| 2019 | 117.446 | 33.582 | 2.799 | 59.198 | 83.370 | 9.662 | 33.834 | 1 |
| 2018 | 135.061 | 83.421 | 6.952 | 2.450 | 5.597 | 80.526 | 83.673 | 1 |
| 2017 | 125.902 | 53.347 | 4.446 | 4.651 | 4.036 | 54.214 | 53.599 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
32.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.66%
Lichiditate curentă
6.15
Viteza rotație active
2.55
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
32.81%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.66%
Profit net per salariat
73.405 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 32.81% | 28.75% | 16.3% | 60.48% | 64.74% | 48.75% | 28.59% | 61.77% | 42.37% |
| Marjă profit brut | 40.43% | 35.24% | 20.42% | 61.27% | 65.54% | 49.5% | 29.53% | 62.76% | 43.37% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.66% | 99.6% | 99.25% | 99.81% | 99.8% | 88.63% | 99.26% | 99.7% | 99.53% |
| Profit net per salariat | 73.405 Lei | 63.408 Lei | 33.332 Lei | 132.851 Lei | 125.867 Lei | 68.848 Lei | 33.582 Lei | 83.421 Lei | 53.347 Lei |
Viteza rotație active
2.55
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.55 | 2.89 | 4.99 | 1.43 | 1.33 | 1.27 | 1.26 | 1.57 | 2.16 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 1.01 zile | 166.14 zile | 122.03 zile | 106.62 zile | 0 zile | 29.73 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 223.699 Lei | 220.533 Lei | 204.511 Lei | 219.659 Lei | 194.419 Lei | 141.214 Lei | 117.446 Lei | 135.061 Lei | 125.902 Lei |
Lichiditate curentă
6.15
Lichiditate imediată
6.15
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6.15 | 5.63 | 2.62 | 5.98 | 4.9 | 1.36 | 0.16 | 32.87 | 11.66 |
| Lichiditate imediată | 6.15 | 5.63 | 2.62 | 5.98 | 4.9 | 1.36 | 0.16 | 32.87 | 11.66 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 3.66% | 51.22% | 21.75% | 33.81% | 58.94% | 89.61% | 6.5% | 6.93% |
| Pondere active circulante | 100% | 96.34% | 48.78% | 78.25% | 66.19% | 41.06% | 10.39% | 93.5% | 93.07% |
©Firme.ro