Companie
Detalii identificare
Nume firmăDIA TRUCKS SRL
Cod unic de înregistrare RO 30347479 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2012001042220
EUIDROONRC.J2012001042220
Data înființării22.06.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaSat Rusenii Noi | Comuna Holboca, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
115.300
Profit (Lei)
33.525
Număr angajați
1
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 115.300 | 33.525 | 2.794 | 240.155 | 211.097 | 29.709 | 651 | 1 |
| 2024 | 90.325 | -3.818 | -318 | 78.415 | 8.015 | 37.526 | -32.874 | 1 |
| 2023 | 16.100 | 0 | 0 | 67.102 | 11.076 | 26.970 | -29.056 | 1 |
| 2022 | 101.588 | 12.011 | 1.001 | 23.691 | 1.063 | 26.065 | 3.437 | 1 |
| 2021 | 90.105 | 15.951 | 1.329 | 45.222 | 1.813 | 34.835 | -8.574 | 1 |
| 2020 | 49.431 | 16.575 | 1.381 | 60.947 | 2.562 | 33.860 | -24.525 | 0 |
| 2019 | 31.878 | 0 | 0 | 64.193 | 0 | 23.092 | -41.101 | 0 |
| 2018 | 27.600 | 0 | 0 | 59.375 | 1.982 | 21.022 | -36.371 | 1 |
| 2017 | 107.026 | 0 | 0 | 48.218 | 4.956 | 26.928 | -16.334 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
29.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.12
Viteza rotație active
0.48
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
29.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
33.525 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 29.08% | -4.23% | 0% | 11.82% | 17.7% | 33.53% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 30.52% | 0% | 0% | 13.09% | 19.86% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | 11.61% | 0% | 100% | -186.04% | -67.58% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 33.525 Lei | -3.818 Lei | 0 Lei | 12.011 Lei | 15.951 Lei | n/a | n/a | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.48
Viteza rotație stocuri
260.27
Durata medie încasare creanțe
61.24 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.48 | 1.98 | 0.42 | 3.74 | 2.46 | 1.36 | 1.38 | 1.2 | 3.36 |
| Viteza rotație stocuri | 260.27 | 203.89 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 61.24 zile | 116.16 zile | 611.2 zile | 76.77 zile | 104.26 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 115.300 Lei | 90.325 Lei | 16.100 Lei | 101.588 Lei | 90.105 Lei | n/a | n/a | 27.600 Lei | 107.026 Lei |
Lichiditate curentă
0.12
Lichiditate imediată
0.12
Pondere active imobilizate
87.66%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.12 | 0.48 | 0.4 | 1.1 | 0.77 | 0.56 | 0.36 | 0.35 | 0.56 |
| Lichiditate imediată | 0.12 | 0.47 | 0.4 | 1.1 | 0.77 | 0.56 | 0.36 | 0.35 | 0.56 |
| Pondere active imobilizate | 87.66% | 17.6% | 29.11% | 3.92% | 4.95% | 7.03% | 0% | 8.62% | 15.54% |
| Pondere active circulante | 12.34% | 82.4% | 70.89% | 96.08% | 95.05% | 92.97% | 100% | 91.38% | 84.46% |
©Firme.ro