Companie
Detalii identificare
Nume firmăDENITERM S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 30361341 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1721/2012
EUIDROONRC.J12/1721/2012
Data înființării27.06.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2223
Această clasă include:
-fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii: -uşi, ferestre, tocuri, obloane şi articole similare, din plastic -bazine, rezervoare; -articole pentru pardoseli din material plastic, articole de acoperit pereţii sau plafonul, sub formă de suluri sau dale -articole sanitare din material plastic: căzi, cuve de duş, chiuvete, lavoare, bideuri, bazine, etc. -fabricarea articolelor din material plastic elastic pentru acoperit pardoseli, ca vinil, linoleum, etc. -fabricarea pietrei artificiale
-fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii: -uşi, ferestre, tocuri, obloane şi articole similare, din plastic -bazine, rezervoare; -articole pentru pardoseli din material plastic, articole de acoperit pereţii sau plafonul, sub formă de suluri sau dale -articole sanitare din material plastic: căzi, cuve de duş, chiuvete, lavoare, bideuri, bazine, etc. -fabricarea articolelor din material plastic elastic pentru acoperit pardoseli, ca vinil, linoleum, etc. -fabricarea pietrei artificiale
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor din cauciuc si mase plastice
Obiect activitateFabricarea articolelor din material plastic pentru constructii
Informații de contact
AdresaPetreştii De Mijloc nr. 2, Petreştii De Mijloc, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
856.477
Profit (Lei)
59.819
Număr angajați
4
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 856.477 | 59.819 | 4.985 | 2.638.668 | 4.151.957 | 1.581.756 | 1.273.223 | 4 |
| 2024 | 637.575 | 15.160 | 1.263 | 2.354.419 | 4.463.099 | 1.062.532 | 1.213.404 | 3 |
| 2023 | 544.384 | 57.951 | 4.829 | 820.063 | 2.830.131 | 1.308.163 | 1.196.143 | 2 |
| 2022 | 620.911 | 323.434 | 26.953 | 956.661 | 1.752.018 | 1.079.165 | 1.138.192 | 2 |
| 2021 | 297.555 | 693.071 | 57.756 | 1.021.175 | 1.781.280 | 809.079 | 814.758 | 2 |
| 2020 | 257.460 | 16.953 | 1.413 | 1.985.137 | 2.278.769 | 600.577 | 121.687 | 3 |
| 2019 | 292.000 | 23.124 | 1.927 | 1.564.200 | 2.318.030 | 254.205 | 104.734 | 1 |
| 2018 | 145.217 | 67.395 | 5.616 | 1.690.842 | 1.950.255 | 727.006 | 81.610 | 1 |
| 2017 | 66.042 | 10.616 | 885 | 695.895 | 641.678 | 44.515 | 14.215 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
6.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.7%
Lichiditate curentă
0.6
Viteza rotație active
0.15
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
6.98%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
4.7%
Profit net per salariat
14.955 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 6.98% | 2.38% | 10.65% | 52.09% | 232.92% | 6.58% | 7.92% | 46.41% | 16.07% |
| Marjă profit brut | 8.48% | 5.21% | 13.05% | 52.94% | 240.77% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 4.7% | 1.25% | 4.84% | 28.42% | 85.06% | 13.93% | 22.08% | 82.58% | 74.68% |
| Profit net per salariat | 14.955 Lei | 5.053 Lei | 28.976 Lei | 161.717 Lei | 346.536 Lei | 5.651 Lei | 23.124 Lei | 67.395 Lei | 10.616 Lei |
Viteza rotație active
0.15
Viteza rotație stocuri
1.43
Durata medie încasare creanțe
364.78 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.15 | 0.12 | 0.13 | 0.22 | 0.11 | 0.09 | 0.11 | 0.05 | 0.1 |
| Viteza rotație stocuri | 1.43 | 1.45 | 6.54 | 2.39 | 1.15 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 364.78 zile | 305.55 zile | 803.44 zile | 373.68 zile | 449.73 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 214.119 Lei | 212.525 Lei | 272.192 Lei | 310.456 Lei | 148.778 Lei | 85.820 Lei | 292.000 Lei | 145.217 Lei | 66.042 Lei |
Lichiditate curentă
0.6
Lichiditate imediată
0.37
Pondere active imobilizate
72.41%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.6 | 0.45 | 1.6 | 1.13 | 0.79 | 0.3 | 0.16 | 0.43 | 0.06 |
| Lichiditate imediată | 0.37 | 0.26 | 1.49 | 0.86 | 0.54 | 0.3 | 0.16 | 0.43 | 0.06 |
| Pondere active imobilizate | 72.41% | 80.77% | 68.39% | 61.88% | 68.77% | 79.14% | 90.12% | 72.85% | 93.51% |
| Pondere active circulante | 27.59% | 19.23% | 31.61% | 38.12% | 31.23% | 20.86% | 9.88% | 27.15% | 6.49% |
©Firme.ro