Companie
Detalii identificare
Nume firmăMIO CONTRUST S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 30375150 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ20/568/2012
EUIDROONRC.J20/568/2012
Data înființării29.06.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4312
Această clasă include:
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de pregatire a terenului
Informații de contact
AdresaCăstău nr. 223, Căstău, Hunedoara
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.899.354
Profit (Lei)
612.484
Număr angajați
11
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.899.354 | 612.484 | 51.040 | 2.051.679 | 1.505.510 | 1.322.800 | 776.631 | 11 |
| 2024 | 1.700.817 | 358.974 | 29.915 | 868.490 | 1.442.568 | 719.051 | 1.293.129 | 12 |
| 2023 | 2.341.912 | 1.039.470 | 86.623 | 600.652 | 1.849.074 | 1.072.146 | 2.320.568 | 18 |
| 2022 | 2.960.040 | 1.522.760 | 126.897 | 630.187 | 814.132 | 1.888.750 | 2.072.695 | 26 |
| 2021 | 1.104.783 | 283.040 | 23.587 | 382.744 | 777.833 | 701.652 | 1.096.741 | 18 |
| 2020 | 1.391.333 | 758.384 | 63.199 | 364.989 | 551.216 | 1.034.836 | 1.221.063 | 16 |
| 2019 | 1.109.509 | 514.191 | 42.849 | 297.941 | 664.766 | 824.554 | 1.191.379 | 10 |
| 2018 | 1.284.438 | 686.255 | 57.188 | 309.399 | 819.462 | 785.304 | 1.295.367 | 12 |
| 2017 | 1.638.571 | 843.144 | 70.262 | 461.667 | 931.968 | 840.549 | 1.310.850 | 19 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
21.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
78.86%
Lichiditate curentă
0.64
Viteza rotație active
1.03
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
21.12%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
78.86%
Profit net per salariat
55.680 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 21.12% | 21.11% | 44.39% | 51.44% | 25.62% | 54.51% | 46.34% | 53.43% | 51.46% |
| Marjă profit brut | 25.31% | 23.69% | 45.24% | 52.39% | 26.52% | 55.45% | 47.35% | 54.43% | 52.5% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 78.86% | 27.76% | 44.79% | 73.47% | 25.81% | 62.11% | 43.16% | 52.98% | 64.32% |
| Profit net per salariat | 55.680 Lei | 29.915 Lei | 57.748 Lei | 58.568 Lei | 15.724 Lei | 47.399 Lei | 51.419 Lei | 57.188 Lei | 44.376 Lei |
Viteza rotație active
1.03
Viteza rotație stocuri
1344.78
Durata medie încasare creanțe
51.75 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.03 | 0.79 | 0.8 | 1.1 | 0.75 | 0.88 | 0.74 | 0.8 | 0.92 |
| Viteza rotație stocuri | 1344.78 | 0 | 0 | 1474.86 | 0 | 0 | 616.39 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 51.75 zile | 120.25 zile | 65.16 zile | 75.14 zile | 159.66 zile | 91.32 zile | 71.57 zile | 78.41 zile | 51.39 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 263.578 Lei | 141.735 Lei | 130.106 Lei | 113.848 Lei | 61.377 Lei | 86.958 Lei | 110.951 Lei | 107.037 Lei | 86.241 Lei |
Lichiditate curentă
0.64
Lichiditate imediată
0.64
Pondere active imobilizate
53.23%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.64 | 0.83 | 1.78 | 3 | 1.83 | 2.84 | 2.77 | 2.54 | 1.82 |
| Lichiditate imediată | 0.64 | 0.83 | 1.78 | 2.99 | 1.83 | 2.84 | 2.76 | 2.54 | 1.82 |
| Pondere active imobilizate | 53.23% | 66.74% | 63.3% | 30.12% | 52.57% | 34.75% | 44.64% | 51.06% | 52.58% |
| Pondere active circulante | 46.77% | 33.26% | 36.7% | 69.88% | 47.43% | 65.25% | 55.36% | 48.94% | 47.42% |
©Firme.ro