Companie
Detalii identificare
Nume firmăMARNEL AUTO SRL
Cod unic de înregistrare30388487 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/1778/2012
EUIDROONRC.J12/1778/2012
Data înființării03.07.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4520
Această clasă include:
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateintretinerea si repararea autovehiculelor
Informații de contact
AdresaFloreşti nr. 75, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
146.480
Profit (Lei)
23.495
Număr angajați
1
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 146.480 | 23.495 | 1.958 | 6.422 | 1.707 | 111.511 | 107.284 | 1 |
| 2023 | 142.338 | 38.710 | 3.226 | 11.685 | 2.639 | 92.835 | 83.789 | 1 |
| 2022 | 103.549 | 45.506 | 3.792 | 26.933 | 3.570 | 68.371 | 45.079 | 1 |
| 2021 | 107.115 | 37.197 | 3.100 | 60.005 | 4.605 | 54.973 | -427 | 1 |
| 2020 | 59.479 | 31.867 | 2.656 | 64.796 | 5.784 | 52.894 | -6.118 | 1 |
| 2019 | 75.088 | 30.275 | 2.523 | 83.424 | 6.963 | 38.476 | -37.985 | 1 |
| 2018 | 41.333 | 0 | 0 | 91.713 | 8.142 | 15.312 | -68.259 | 1 |
| 2017 | 37.239 | 4.335 | 361 | 83.131 | 1.095 | 17.811 | -64.225 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
16.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.9%
Lichiditate curentă
17.36
Viteza rotație active
1.29
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
16.04%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
21.9%
Profit net per salariat
23.495 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 16.04% | 27.2% | 43.95% | 34.73% | 53.58% | 40.32% | 0% | 11.64% |
| Marjă profit brut | 16.89% | 28.18% | 45.93% | 37.67% | 55.06% | 41.32% | 0% | 13.48% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 21.9% | 46.2% | 100% | -8711.24% | -520.87% | -79.7% | 0% | -6.75% |
| Profit net per salariat | 23.495 Lei | 38.710 Lei | 45.506 Lei | 37.197 Lei | 31.867 Lei | 30.275 Lei | 0 Lei | 4.335 Lei |
Viteza rotație active
1.29
Viteza rotație stocuri
3.1
Durata medie încasare creanțe
25.08 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.29 | 1.49 | 1.44 | 1.8 | 1.01 | 1.65 | 1.76 | 1.97 |
| Viteza rotație stocuri | 3.1 | 2.84 | 3.45 | 4.86 | 1.43 | 2.71 | 2.79 | 2.13 |
| Durata medie încasare creanțe | 25.08 zile | 82.25 zile | 26.67 zile | 24.65 zile | 19.75 zile | 30.02 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 146.480 Lei | 142.338 Lei | 103.549 Lei | 107.115 Lei | 59.479 Lei | 75.088 Lei | 41.333 Lei | 37.239 Lei |
Lichiditate curentă
17.36
Lichiditate imediată
10.01
Pondere active imobilizate
1.51%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17.36 | 7.94 | 2.54 | 0.92 | 0.82 | 0.46 | 0.17 | 0.21 |
| Lichiditate imediată | 10.01 | 3.66 | 1.42 | 0.55 | 0.17 | 0.13 | 0.01 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 1.51% | 2.76% | 4.96% | 7.73% | 9.86% | 15.32% | 34.71% | 5.79% |
| Pondere active circulante | 98.49% | 97.24% | 95.04% | 92.27% | 90.14% | 84.68% | 65.29% | 94.21% |
©Firme.ro