Companie
Detalii identificare
Nume firmăAMARYLLIS S.R.L.
Cod unic de înregistrare3040409 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/3847/1991
EUIDROONRC.J35/3847/1991
Data înființării04.02.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4776
-
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al florilor, plantelor si semintelor, comert cu amanuntul al animalelor de companie si a hranei pentru acestea, in magazine specializate
Informații de contact
Adresastr. 30 Decembrie nr. 3, Sânnicolau Mare, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
264.673
Profit (Lei)
36.474
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 264.673 | 36.474 | 3.040 | 5.614 | 27.732 | 100.593 | 122.932 | 1 |
| 2023 | 243.419 | 40.689 | 3.391 | 4.020 | 24.344 | 66.091 | 86.458 | 1 |
| 2022 | 211.367 | 42.662 | 3.555 | 21.378 | 0 | 67.148 | 45.770 | 1 |
| 2021 | 57.601 | 40.734 | 3.395 | 18.075 | 7.337 | 13.846 | 3.108 | 1 |
| 2020 | 48.175 | 0 | 0 | 65.904 | 16.140 | 12.138 | -37.626 | 1 |
| 2019 | 46.150 | 0 | 0 | 56.039 | 24.943 | 5.935 | -25.161 | 1 |
| 2018 | 44.404 | 2.493 | 208 | 67.893 | 33.746 | 16.470 | -17.677 | 1 |
| 2017 | 42.523 | 188 | 16 | 31.570 | 0 | 11.400 | -20.170 | 1 |
| 2016 | 48.712 | 8.718 | 727 | 28.815 | 0 | 8.456 | -20.359 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
13.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
29.67%
Lichiditate curentă
17.92
Viteza rotație active
2.06
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
13.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
29.67%
Profit net per salariat
36.474 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 13.78% | 16.72% | 20.18% | 70.72% | 0% | 0% | 5.61% | 0.44% | 17.9% |
| Marjă profit brut | 16.03% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 29.67% | 47.06% | 93.21% | 100% | 0% | 0% | -14.1% | -0.93% | -42.82% |
| Profit net per salariat | 36.474 Lei | 40.689 Lei | 42.662 Lei | 40.734 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 2.493 Lei | 188 Lei | 8.718 Lei |
Viteza rotație active
2.06
Viteza rotație stocuri
4.73
Durata medie încasare creanțe
8.17 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.06 | 2.69 | 3.15 | 2.72 | 1.7 | 1.49 | 0.88 | 3.73 | 5.76 |
| Viteza rotație stocuri | 4.73 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 8.17 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 264.673 Lei | 243.419 Lei | 211.367 Lei | 57.601 Lei | 48.175 Lei | 46.150 Lei | 44.404 Lei | 42.523 Lei | 48.712 Lei |
Lichiditate curentă
17.92
Lichiditate imediată
7.95
Pondere active imobilizate
21.61%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17.92 | 16.44 | 3.14 | 0.77 | 0.18 | 0.11 | 0.24 | 0.36 | 0.29 |
| Lichiditate imediată | 7.95 | 16.44 | 3.14 | 0.77 | 0.18 | 0.11 | 0.24 | 0.36 | 0.29 |
| Pondere active imobilizate | 21.61% | 26.92% | 0% | 34.64% | 57.08% | 80.78% | 67.2% | 0% | 0% |
| Pondere active circulante | 78.39% | 73.08% | 100% | 65.36% | 42.92% | 19.22% | 32.8% | 100% | 100% |
©Firme.ro