Companie
Detalii identificare
Nume firmăSAVANA SRL
Cod unic de înregistrare3048186 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1993000167088
EUIDROONRC.J1993000167088
Data înființării04.02.1993 - 33 ani
Informații de contact
Adresastr. Olteniei nr. 6, Braşov, Braşov
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
31.638
Profit (Lei)
14.300
Număr angajați
0
Vechime
33 ani
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 31.638 | 14.300 | 1.192 | 964 | 41.452 | 58.108 | 98.596 | 0 |
| 2023 | 31.456 | 11.894 | 991 | 863 | 44.596 | 40.564 | 84.297 | 0 |
| 2022 | 43.421 | 20.370 | 1.698 | 359 | 47.373 | 25.389 | 72.403 | 1 |
| 2021 | 42.580 | 17.416 | 1.451 | 1.472 | 50.150 | 33.944 | 82.622 | 1 |
| 2020 | 35.978 | 5.604 | 467 | 1.473 | 52.927 | 41.352 | 92.806 | 1 |
| 2019 | 41.761 | 0 | 0 | 2.813 | 55.703 | 61.012 | 113.902 | 1 |
| 2018 | 40.985 | 72.676 | 6.056 | 15.615 | 58.487 | 98.462 | 141.334 | 1 |
| 2017 | 45.352 | 18.111 | 1.509 | 20.691 | 94.600 | 21.958 | 91.290 | 1 |
| 2016 | 49.180 | 25.045 | 2.087 | 2.954 | 97.364 | 14.739 | 109.149 | 1 |
Marja profit net
45.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.5%
Lichiditate curentă
60.28
Viteza rotație active
0.32
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
45.2%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.5%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 45.2% | 37.81% | 46.91% | 40.9% | 15.58% | 0% | 177.32% | 39.93% | 50.93% |
| Marjă profit brut | 54% | 46.83% | 50.27% | 44.26% | 18.71% | 0% | 181.32% | 43.35% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 14.5% | 14.11% | 28.13% | 21.08% | 6.04% | 0% | 51.42% | 19.84% | 22.95% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | 20.370 Lei | 17.416 Lei | 5.604 Lei | 0 Lei | 72.676 Lei | 18.111 Lei | 25.045 Lei |
Viteza rotație active
0.32
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.32 | 0.37 | 0.6 | 0.51 | 0.38 | 0.36 | 0.26 | 0.39 | 0.44 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 49.63 zile | 227.66 zile | 134.24 zile | 85.92 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | 43.421 Lei | 42.580 Lei | 35.978 Lei | 41.761 Lei | 40.985 Lei | 45.352 Lei | 49.180 Lei |
Lichiditate curentă
60.28
Lichiditate imediată
60.28
Pondere active imobilizate
41.64%
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 60.28 | 47 | 70.72 | 23.06 | 28.07 | 21.69 | 6.31 | 1.06 | 4.99 |
| Lichiditate imediată | 60.28 | 47 | 70.72 | 23.06 | 28.07 | 21.69 | 6.31 | 1.06 | 4.99 |
| Pondere active imobilizate | 41.64% | 52.37% | 65.11% | 59.64% | 56.14% | 47.73% | 37.26% | 81.16% | 86.85% |
| Pondere active circulante | 58.36% | 47.63% | 34.89% | 40.36% | 43.86% | 52.27% | 62.74% | 18.84% | 13.15% |
©Firme.ro