Companie
Detalii identificare
Nume firmăCIP ARHI ART STUDIO SRL
Cod unic de înregistrare30535766 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ3/1104/2012
EUIDROONRC.J3/1104/2012
Data înființării09.08.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
124
Această clasă include:
-cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase: -mere -caise -cireşe şi vişine -piersici şi nectarine -pere şi gutui -prune şi porumbe -alte fructe seminţoase şi sâmburoase
-cultivarea fructelor seminţoase şi sâmburoase: -mere -caise -cireşe şi vişine -piersici şi nectarine -pere şi gutui -prune şi porumbe -alte fructe seminţoase şi sâmburoase
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea fructelor semintoase si samburoase
Informații de contact
AdresaBudeasa Mica, Argeş
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
257.943
Profit (Lei)
78.355
Număr angajați
2
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 257.943 | 78.355 | 6.530 | 11.198 | 225.003 | 332.454 | 546.259 | 2 |
| 2023 | 291.145 | 16.234 | 1.353 | 6.644 | 326.476 | 158.872 | 478.704 | 2 |
| 2022 | 247.795 | 90.864 | 7.572 | 13.465 | 234.119 | 241.816 | 462.470 | 2 |
| 2021 | 196.276 | 66.180 | 5.515 | 7.424 | 284.034 | 224.696 | 501.306 | 2 |
| 2020 | 138.011 | 14.714 | 1.226 | 7.736 | 278.286 | 164.576 | 435.126 | 2 |
| 2019 | 199.557 | 71.888 | 5.991 | 4.890 | 200.819 | 224.483 | 420.412 | 2 |
| 2018 | 247.996 | 127.582 | 10.632 | 4.617 | 54.584 | 298.557 | 348.524 | 2 |
| 2017 | 212.222 | 150.551 | 12.546 | 11.537 | 61.547 | 170.932 | 220.942 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
30.38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.34%
Lichiditate curentă
29.69
Viteza rotație active
0.46
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
30.38%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14.34%
Profit net per salariat
39.178 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 30.38% | 5.58% | 36.67% | 33.72% | 10.66% | 36.02% | 51.45% | 70.94% |
| Marjă profit brut | 31.31% | 6.38% | 38.26% | 34.72% | 11.63% | 37.02% | 52.45% | 72.4% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 14.34% | 3.39% | 19.65% | 13.2% | 3.38% | 17.1% | 36.61% | 68.14% |
| Profit net per salariat | 39.178 Lei | 8.117 Lei | 45.432 Lei | 33.090 Lei | 7.357 Lei | 35.944 Lei | 63.791 Lei | 50.184 Lei |
Viteza rotație active
0.46
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
395.87 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.46 | 0.6 | 0.52 | 0.39 | 0.31 | 0.47 | 0.7 | 0.91 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 395.87 zile | 127.39 zile | 151.33 zile | 161.7 zile | 198.43 zile | 159.45 zile | 100.37 zile | 39.23 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 128.972 Lei | 145.573 Lei | 123.898 Lei | 98.138 Lei | 69.006 Lei | 99.779 Lei | 123.998 Lei | 70.741 Lei |
Lichiditate curentă
29.69
Lichiditate imediată
29.69
Pondere active imobilizate
40.36%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 29.69 | 23.91 | 17.96 | 30.27 | 21.27 | 45.91 | 64.66 | 14.82 |
| Lichiditate imediată | 29.69 | 23.91 | 17.96 | 30.27 | 21.27 | 45.91 | 64.66 | 14.82 |
| Pondere active imobilizate | 40.36% | 67.27% | 49.19% | 55.83% | 62.84% | 47.22% | 15.46% | 26.47% |
| Pondere active circulante | 59.64% | 32.73% | 50.81% | 44.17% | 37.16% | 52.78% | 84.54% | 73.53% |
©Firme.ro