Companie
Detalii identificare
Nume firmăTERRA INTERMED CONSULTING SRL
Cod unic de înregistrare30661250 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2480/2012
EUIDROONRC.J12/2480/2012
Data înființării13.09.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7022
Această clasă include acordarea de consultaţii, îndrumare şi asistenţă operaţională pentru firme şi alte organizaţii pe probleme de management, cum ar fi: planificarea strategică şi organizatorică, procese de retehnologizare, managementul schimbărilor, reducerea costurilor şi alte probleme financiare; obiective şi strategii de marketing; planificarea, şi politici privind resursele umane; strategii de compensare şi pensionare; planificarea producţiei şi planificarea controlului. Aceste servicii pentru afaceri pot include consultanţă, îndrumare sau asistenţă operaţională pentru firme şi servicii publice cu privire la: -proiectarea metodelor sau procedurilor contabile, programe de contabilizare a costurilor, proceduri de control bugetar -consultanţă şi asistenţă acordată firmelor şi serviciilor publice pentru planificare, organizare eficientă şi control, managementul informaţiei etc. Această clasă exclude: -proiectarea de software (programe) pentru sisteme de contabilitate,
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
6201 -consultanţă şi reprezentare juridică,
6910 -activităţi de contabilitate şi audit financiar, consultanţă în domeniul fiscal,
6920 -activităţi de consultanţă legate de arhitectură şi inginerie,
7111; 7112 -activităţi de consultanţă legate de mediul înconjurător, agronomie, securitate şi similare,
7490 -activităţi de consultanţă privind selecţia şi plasarea forţei de muncă,
7810 -activităţi de consultanţă în învăţământ,
8560
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorActivitati ale directiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activitati de management si de consultanta in management
Obiect activitateActivitati de consultanta pentru afaceri si management
Informații de contact
Adresa1 Mai nr. 4-5, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
228.877
Profit (Lei)
44.951
Număr angajați
1
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 228.877 | 44.951 | 3.746 | 1.251.265 | 3.056.747 | 1.302.523 | 3.108.005 | 1 |
| 2023 | 225.820 | 117.981 | 9.832 | 1.701.528 | 3.061.765 | 1.345.280 | 2.708.537 | 1 |
| 2022 | 227.413 | 0 | 0 | 1.681.625 | 3.067.194 | 1.201.966 | 2.590.555 | 1 |
| 2021 | 217.071 | 181.860 | 15.155 | 1.063.808 | 3.072.624 | 1.011.587 | 3.023.423 | 0 |
| 2020 | 248.568 | 155.490 | 12.958 | 1.149.668 | 3.073.840 | 914.370 | 2.841.562 | 0 |
| 2019 | 253.271 | 142.379 | 11.865 | 1.067.372 | 3.078.778 | 671.646 | 2.686.072 | 0 |
| 2018 | 161.050 | 59.325 | 4.944 | 1.193.207 | 3.135.814 | 598.066 | 2.543.693 | 0 |
| 2017 | 116.215 | 17.969 | 1.497 | 1.242.031 | 3.216.811 | 506.568 | 2.484.368 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
19.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.45%
Lichiditate curentă
1.04
Viteza rotație active
0.05
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
19.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.45%
Profit net per salariat
44.951 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 19.64% | 52.25% | 0% | 83.78% | 62.55% | 56.22% | 36.84% | 15.46% |
| Marjă profit brut | 20.49% | 53.23% | 0% | 86.42% | 65.76% | 59.2% | 39.84% | 18.41% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.45% | 4.36% | 0% | 6.02% | 5.47% | 5.3% | 2.33% | 0.72% |
| Profit net per salariat | 44.951 Lei | 117.981 Lei | 0 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.05
Viteza rotație stocuri
4.16
Durata medie încasare creanțe
1946.96 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.05 | 0.05 | 0.05 | 0.05 | 0.06 | 0.07 | 0.04 | 0.03 |
| Viteza rotație stocuri | 4.16 | 5.82 | 6.3 | 12.04 | 13.78 | 18.05 | 37.04 | 9.9 |
| Durata medie încasare creanțe | 1946.96 zile | 2025.07 zile | 1389.35 zile | 1430.44 zile | 1301.41 zile | 672.23 zile | 1039.89 zile | 1357.38 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 228.877 Lei | 225.820 Lei | 227.413 Lei | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
1.04
Lichiditate imediată
1
Pondere active imobilizate
70.12%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.04 | 0.79 | 0.71 | 0.95 | 0.8 | 0.63 | 0.5 | 0.41 |
| Lichiditate imediată | 1 | 0.77 | 0.69 | 0.93 | 0.78 | 0.62 | 0.5 | 0.4 |
| Pondere active imobilizate | 70.12% | 69.47% | 71.85% | 75.23% | 77.07% | 82.09% | 83.98% | 86.39% |
| Pondere active circulante | 29.88% | 30.53% | 28.15% | 24.77% | 22.93% | 17.91% | 16.02% | 13.61% |
©Firme.ro