Companie
Detalii identificare
Nume firmăRAR METALOX SRL
Cod unic de înregistrare RO 30688778 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2015000370305
EUIDROONRC.J2015000370305
Data înființării20.09.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4312
Această clasă include:
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
-curăţarea amplasamentelor -lucrări de mutare a pământului: excavaţii, umplere, nivelarea şi împrejmuirea amplasamentelor, săparea şanţurilor, eliminarea pietrelor, dinamitări etc. -pregătirea şantierelor pentru exploatări miniere: -îndepărtarea surplusului de pământ şi alte lucrări de dezvoltare şi pregătire a şantierelor miniere, cu excepţia amplasamentelor în al căror subsol se află zăcăminte de petrol şi de gaze naturale
Această clasă include de asemenea:
-executarea drenurilor (scurgerilor) pentru amplasamentul clădirilor -executarea canalelor de scurgere pentru terenuri agricole şi forestiere Această clasă exclude: -lucrări de foraj pentru extracţia petrolului sau a gazului,
0610, 0620 -decontaminarea solului,
3900 -forarea puţurilor de apă,
4221 -săparea puţurilor,
4399
Industrie
Construcţii
SectorLucrari speciale de constructii
Obiect activitateLucrari de pregatire a terenului
Informații de contact
AdresaSantău nr. 354/A, Santău, Satu Mare
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
22.804
Profit (Lei)
5.186
Număr angajați
2
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 22.804 | 5.186 | 432 | 1.501.238 | 1.282.685 | 583.786 | 365.233 | 2 |
| 2023 | 15.567 | 3.429 | 286 | 1.540.017 | 1.310.728 | 588.741 | 359.452 | 2 |
| 2022 | 7.112 | 22.783 | 1.899 | 1.293.788 | 1.141.527 | 508.283 | 356.022 | 1 |
| 2021 | 169.804 | 72.056 | 6.005 | 1.330.616 | 1.146.156 | 505.388 | 323.105 | 2 |
| 2020 | 188.498 | 83.265 | 6.939 | 1.414.409 | 1.210.027 | 465.533 | 267.058 | 2 |
| 2019 | 64.647 | 13.740 | 1.145 | 330.980 | 234.717 | 270.368 | 183.743 | 3 |
| 2018 | 137.790 | 76.250 | 6.354 | 328.110 | 243.909 | 243.266 | 172.434 | 2 |
| 2017 | 270.126 | 70.757 | 5.896 | 655.631 | 250.847 | 483.868 | 96.184 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
22.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.42%
Lichiditate curentă
0.39
Viteza rotație active
0.01
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
22.74%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1.42%
Profit net per salariat
2.593 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 22.74% | 22.03% | 320.35% | 42.43% | 44.17% | 21.25% | 55.34% | 26.19% |
| Marjă profit brut | 28.24% | 32.46% | 336.01% | 43.49% | 45.25% | 23.41% | 56.56% | 28.84% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 1.42% | 0.95% | 6.4% | 22.3% | 31.18% | 7.48% | 44.22% | 73.56% |
| Profit net per salariat | 2.593 Lei | 1.715 Lei | 22.783 Lei | 36.028 Lei | 41.633 Lei | 4.580 Lei | 38.125 Lei | 70.757 Lei |
Viteza rotație active
0.01
Viteza rotație stocuri
0.61
Durata medie încasare creanțe
8625.49 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.01 | 0.01 | 0 | 0.1 | 0.11 | 0.13 | 0.28 | 0.37 |
| Viteza rotație stocuri | 0.61 | 0.41 | 1.1 | 23.59 | 25.14 | 8.58 | 18.28 | 35.03 |
| Durata medie încasare creanțe | 8625.49 zile | 12280.38 zile | 25739.07 zile | 1064.89 zile | 881.1 zile | 1454.43 zile | 612.94 zile | 565.89 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 11.402 Lei | 7.784 Lei | 7.112 Lei | 84.902 Lei | 94.249 Lei | 21.549 Lei | 68.895 Lei | 270.126 Lei |
Lichiditate curentă
0.39
Lichiditate imediată
0.36
Pondere active imobilizate
68.72%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.39 | 0.38 | 0.39 | 0.38 | 0.33 | 0.82 | 0.74 | 0.74 |
| Lichiditate imediată | 0.36 | 0.36 | 0.39 | 0.37 | 0.32 | 0.79 | 0.72 | 0.73 |
| Pondere active imobilizate | 68.72% | 69% | 69.19% | 69.4% | 72.22% | 46.47% | 50.07% | 34.14% |
| Pondere active circulante | 31.28% | 31% | 30.81% | 30.6% | 27.78% | 53.53% | 49.93% | 65.86% |
©Firme.ro