Companie
Detalii identificare
Nume firmăVERY AGRICOL RESEARCH SRL
Cod unic de înregistrare RO 30856057 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/3111/2012
EUIDROONRC.J23/3111/2012
Data înființării01.11.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaGării nr. 7, Moara Vlăsiei, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.112.040
Profit (Lei)
48.388
Număr angajați
3
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.112.040 | 48.388 | 4.032 | 400.212 | 395.637 | 1.628.077 | 1.623.502 | 3 |
| 2024 | 868.546 | 25.873 | 2.156 | 379.308 | 542.945 | 1.411.478 | 1.575.115 | 2 |
| 2023 | 895.127 | 3.565 | 297 | 550.098 | 653.640 | 1.445.699 | 1.549.241 | 1 |
| 2022 | 1.172.295 | 76.760 | 6.397 | 715.282 | 609.192 | 1.651.767 | 1.545.677 | 1 |
| 2021 | 920.162 | 230.940 | 19.245 | 811.233 | 853.942 | 1.179.900 | 1.222.609 | 1 |
| 2020 | 742.140 | 159.816 | 13.318 | 501.362 | 474.382 | 1.018.649 | 991.669 | 1 |
| 2019 | 964.031 | 278.300 | 23.192 | 843.345 | 538.458 | 1.132.684 | 831.852 | 3 |
| 2018 | 743.289 | 0 | 0 | 877.327 | 674.573 | 752.251 | 553.552 | 0 |
| 2017 | 852.665 | 481.554 | 40.130 | 667.703 | 552.004 | 775.433 | 663.789 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
4.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.98%
Lichiditate curentă
4.07
Viteza rotație active
0.55
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
4.35%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2.98%
Profit net per salariat
16.129 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 4.35% | 2.98% | 0.4% | 6.55% | 25.1% | 21.53% | 28.87% | 0% | 56.48% |
| Marjă profit brut | 6.9% | 5.08% | 1.29% | 7.42% | 25.88% | 22.77% | 29.7% | 0% | 58.96% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 2.98% | 1.64% | 0.23% | 4.97% | 18.89% | 16.12% | 33.46% | 0% | 72.55% |
| Profit net per salariat | 16.129 Lei | 12.937 Lei | 3.565 Lei | 76.760 Lei | 230.940 Lei | 159.816 Lei | 92.767 Lei | n/a | n/a |
Viteza rotație active
0.55
Viteza rotație stocuri
2.36
Durata medie încasare creanțe
108.96 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.55 | 0.44 | 0.43 | 0.52 | 0.45 | 0.5 | 0.58 | 0.52 | 0.64 |
| Viteza rotație stocuri | 2.36 | 1.35 | 1.39 | 3.11 | 3.88 | 7.82 | 7.72 | 6.09 | 3.96 |
| Durata medie încasare creanțe | 108.96 zile | 106.59 zile | 104.51 zile | 255.09 zile | 182.68 zile | 255.75 zile | 201.19 zile | 149.06 zile | 96.43 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 370.680 Lei | 434.273 Lei | 895.127 Lei | 1.172.295 Lei | 920.162 Lei | 742.140 Lei | 321.344 Lei | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
4.07
Lichiditate imediată
2.89
Pondere active imobilizate
19.55%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.07 | 3.72 | 2.63 | 2.31 | 1.45 | 2.03 | 1.34 | 0.86 | 1.16 |
| Lichiditate imediată | 2.89 | 2.02 | 1.45 | 1.78 | 1.16 | 1.84 | 1.2 | 0.72 | 0.84 |
| Pondere active imobilizate | 19.55% | 27.78% | 31.14% | 26.94% | 41.99% | 31.77% | 32.22% | 47.28% | 41.58% |
| Pondere active circulante | 80.45% | 72.22% | 68.86% | 73.06% | 58.01% | 68.23% | 67.78% | 52.72% | 58.42% |
©Firme.ro