Companie
Detalii identificare
Nume firmăCHEITA ARDELENEASCA SRL
Cod unic de înregistrare30900659 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/702/2012
EUIDROONRC.J6/702/2012
Data înființării13.11.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4690
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare
-comerţul cu ridicata al diverselor produse fără nici o specializare
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata nespecializat
Informații de contact
AdresaIndependenţei nr. 64, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
196.071
Profit (Lei)
53.654
Număr angajați
1
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 196.071 | 53.654 | 4.471 | 34.168 | 30.035 | 433.340 | 429.207 | 1 |
| 2023 | 227.499 | 101.658 | 8.472 | 25.760 | 29.393 | 534.420 | 538.053 | 2 |
| 2022 | 253.166 | 100.266 | 8.356 | 24.842 | 33.401 | 427.836 | 436.395 | 2 |
| 2021 | 283.927 | 125.630 | 10.469 | 31.519 | 37.410 | 330.238 | 336.129 | 2 |
| 2020 | 240.888 | 132.643 | 11.054 | 33.254 | 41.418 | 204.865 | 213.029 | 2 |
| 2019 | 198.868 | 101.651 | 8.471 | 28.076 | 45.426 | 84.501 | 101.851 | 0 |
| 2018 | 215.334 | 64.760 | 5.397 | 14.484 | 6.230 | 343.385 | 335.131 | 2 |
| 2017 | 206.575 | 82.680 | 6.890 | 55.411 | 7.140 | 318.642 | 270.371 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
27.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.5%
Lichiditate curentă
12.68
Viteza rotație active
0.42
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
27.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.5%
Profit net per salariat
53.654 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 27.36% | 44.69% | 39.6% | 44.25% | 55.06% | 51.11% | 30.07% | 40.02% |
| Marjă profit brut | 30.51% | 45.69% | 40.6% | 45.25% | 55.99% | 52.11% | 31.08% | 41.05% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.5% | 18.89% | 22.98% | 37.38% | 62.27% | 99.8% | 19.32% | 30.58% |
| Profit net per salariat | 53.654 Lei | 50.829 Lei | 50.133 Lei | 62.815 Lei | 66.322 Lei | n/a | 32.380 Lei | 20.670 Lei |
Viteza rotație active
0.42
Viteza rotație stocuri
13.62
Durata medie încasare creanțe
578.35 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.42 | 0.4 | 0.55 | 0.77 | 0.98 | 1.53 | 0.62 | 0.63 |
| Viteza rotație stocuri | 13.62 | 4.52 | 5.48 | 6.16 | 4.96 | 4.48 | 10.46 | 4.35 |
| Durata medie încasare creanțe | 578.35 zile | 766.24 zile | 545.93 zile | 363.45 zile | 236.32 zile | 43.37 zile | 543.46 zile | 452.84 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 196.071 Lei | 113.750 Lei | 126.583 Lei | 141.964 Lei | 120.444 Lei | n/a | 107.667 Lei | 51.644 Lei |
Lichiditate curentă
12.68
Lichiditate imediată
12.26
Pondere active imobilizate
6.48%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12.68 | 20.75 | 17.22 | 10.48 | 6.16 | 3.01 | 23.71 | 5.75 |
| Lichiditate imediată | 12.26 | 18.79 | 15.36 | 9.02 | 4.7 | 1.43 | 22.29 | 4.89 |
| Pondere active imobilizate | 6.48% | 5.21% | 7.24% | 10.18% | 16.82% | 34.96% | 1.78% | 2.19% |
| Pondere active circulante | 93.52% | 94.79% | 92.76% | 89.82% | 83.18% | 65.04% | 98.22% | 97.81% |
©Firme.ro