Companie
Detalii identificare
Nume firmăTIMBI ASIGURĂRI SRL
Cod unic de înregistrare30958332 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ35/2931/2012
EUIDROONRC.J35/2931/2012
Data înființării28.11.2012 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6622
Această clasă include:
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati ale agentilor si broker-ilor de asigurari
Informații de contact
AdresaDrubeta nr. 111, Timişoara, Timiş
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
105.558
Profit (Lei)
-56.568
Număr angajați
3
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 105.558 | -56.568 | -4.714 | 17.811 | 0 | 74.048 | 56.237 | 3 |
| 2023 | 125.347 | 20 | 2 | 13.441 | 0 | 126.478 | 113.037 | 3 |
| 2022 | 182.958 | 89.860 | 7.488 | 22.750 | 0 | 135.767 | 113.017 | 1 |
| 2021 | 153.718 | 0 | 0 | 29.576 | 5.635 | 47.097 | 23.156 | 2 |
| 2020 | 134.090 | 0 | 0 | 15.918 | 14.395 | 35.429 | 33.906 | 3 |
| 2019 | 148.298 | 0 | 0 | 31.983 | 28.680 | 77.112 | 73.809 | 3 |
| 2018 | 154.537 | 0 | 0 | 120.210 | 60.348 | 168.294 | 108.432 | 0 |
| 2017 | 137.456 | 23.783 | 1.982 | 94.673 | 94.896 | 227.726 | 227.949 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-53.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-100.59%
Lichiditate curentă
4.16
Viteza rotație active
1.43
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-53.59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-100.59%
Profit net per salariat
-18.856 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -53.59% | 0.02% | 49.12% | 0% | 0% | 0% | 0% | 17.3% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -100.59% | 0.02% | 79.51% | 0% | 0% | 0% | 0% | 10.43% |
| Profit net per salariat | -18.856 Lei | 7 Lei | 89.860 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | n/a | 5.946 Lei |
Viteza rotație active
1.43
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
72.34 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.43 | 0.99 | 1.35 | 2.92 | 2.69 | 1.4 | 0.68 | 0.43 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 72.34 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 35.186 Lei | 41.782 Lei | 182.958 Lei | 76.859 Lei | 44.697 Lei | 49.433 Lei | n/a | 34.364 Lei |
Lichiditate curentă
4.16
Lichiditate imediată
4.16
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.16 | 9.41 | 5.97 | 1.59 | 2.23 | 2.41 | 1.4 | 2.41 |
| Lichiditate imediată | 4.16 | 9.41 | 5.97 | 1.59 | 2.23 | 2.41 | 1.4 | 2.41 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 10.69% | 28.89% | 27.11% | 26.39% | 29.41% |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 89.31% | 71.11% | 72.89% | 73.61% | 70.59% |
©Firme.ro