Companie
Detalii identificare
Nume firmăALUGLASS PROD COM SRL
Cod unic de înregistrare RO 31070413 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ22/34/2013
EUIDROONRC.J22/34/2013
Data înființării10.01.2013 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4673
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al materialului lemnos si al materialelor de constructii si echipamentelor sanitare
Informații de contact
AdresaTabacului nr. 30, Iaşi, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
637.921
Profit (Lei)
-56.490
Număr angajați
4
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 637.921 | -56.490 | -4.708 | 145.140 | 1.063 | 52.951 | -91.126 | 4 |
| 2023 | 772.678 | 4.141 | 345 | 77.742 | 2.104 | 41.001 | -34.637 | 4 |
| 2022 | 657.486 | 0 | 0 | 118.587 | 17.765 | 63.399 | -38.777 | 4 |
| 2021 | 919.608 | 18.680 | 1.557 | 59.188 | 31.406 | 24.058 | -6.703 | 4 |
| 2020 | 738.938 | 0 | 0 | 132.272 | 42.313 | 69.180 | -25.383 | 4 |
| 2019 | 808.494 | 102.181 | 8.515 | 66.802 | 56.708 | 46.439 | 30.116 | 4 |
| 2018 | 675.258 | 0 | 0 | 119.779 | 1.743 | 44.686 | -72.065 | 6 |
| 2017 | 1.050.876 | 590 | 49 | 136.339 | 3.138 | 92.281 | -39.972 | 7 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-8.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
61.99%
Lichiditate curentă
0.36
Viteza rotație active
11.81
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-8.86%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
61.99%
Profit net per salariat
-14.123 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -8.86% | 0.54% | 0% | 2.03% | 0% | 12.64% | 0% | 0.06% |
| Marjă profit brut | 0% | 1.34% | 0% | 2.83% | 0% | 13.47% | 0% | 1.06% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 61.99% | -11.96% | 0% | -278.68% | 0% | 100% | 0% | -1.48% |
| Profit net per salariat | -14.123 Lei | 1.035 Lei | 0 Lei | 4.670 Lei | 0 Lei | 25.545 Lei | 0 Lei | 84 Lei |
Viteza rotație active
11.81
Viteza rotație stocuri
14.89
Durata medie încasare creanțe
5.68 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 11.81 | 17.93 | 8.1 | 16.58 | 6.63 | 7.84 | 14.54 | 11.01 |
| Viteza rotație stocuri | 14.89 | 87.2 | 12.24 | 156.48 | 36.25 | 61.94 | 22.67 | 25.04 |
| Durata medie încasare creanțe | 5.68 zile | 14.06 zile | 4.94 zile | 6.2 zile | 22.58 zile | 12.79 zile | 7.05 zile | 15.5 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 159.480 Lei | 193.170 Lei | 164.372 Lei | 229.902 Lei | 184.735 Lei | 202.124 Lei | 112.543 Lei | 150.125 Lei |
Lichiditate curentă
0.36
Lichiditate imediată
0.07
Pondere active imobilizate
1.97%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.36 | 0.53 | 0.53 | 0.41 | 0.52 | 0.7 | 0.37 | 0.68 |
| Lichiditate imediată | 0.07 | 0.41 | 0.08 | 0.31 | 0.37 | 0.5 | 0.12 | 0.37 |
| Pondere active imobilizate | 1.97% | 4.88% | 21.89% | 56.62% | 37.95% | 54.98% | 3.75% | 3.29% |
| Pondere active circulante | 98.03% | 95.12% | 78.11% | 43.38% | 62.05% | 45.02% | 96.25% | 96.71% |
©Firme.ro