Companie
Detalii identificare
Nume firmăTĂRÂMUL DULCE SRL
Cod unic de înregistrare31136437 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ19/23/2013
EUIDROONRC.J19/23/2013
Data înființării25.01.2013 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1071
Această clasă include:
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
-fabricarea produselor proaspete de brutărie: -pâine si alte specialităţi de pâine (chifle) -produse de patiserie, prăjituri, plăcinte, clătite, tarte, vafe, pâine prăjită etc. Această clasă exclude: -fabricarea produselor de panificaţie uscate,
1072 -fabricarea pastelor făinoase,
1073 -coacerea produselor de brutărie pentru consumul imediat,
diviziunea 56
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea painii; fabricarea prajiturilor si a produselor proaspete de patiserie
Informații de contact
AdresaSportivilor, Topliţa, Harghita
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
283.885
Profit (Lei)
-106.692
Număr angajați
1
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 283.885 | -106.692 | -8.891 | 704.767 | 16.684 | 141.116 | -546.967 | 1 |
| 2023 | 299.176 | 23.182 | 1.932 | 591.512 | 7.377 | 143.860 | -440.275 | 2 |
| 2022 | 296.123 | 38.230 | 3.186 | 552.979 | 7.809 | 81.713 | -463.457 | 2 |
| 2021 | 165.530 | 7.556 | 630 | 576.060 | 10.855 | 63.518 | -501.687 | 2 |
| 2020 | 100.262 | 0 | 0 | 549.822 | 13.902 | 26.677 | -509.243 | 2 |
| 2019 | 248.008 | 0 | 0 | 520.855 | 16.948 | 24.991 | -478.916 | 0 |
| 2018 | 209.496 | 0 | 0 | 493.318 | 19.994 | 74.485 | -398.839 | 3 |
| 2017 | 218.225 | 0 | 0 | 489.814 | 23.040 | 97.856 | -368.918 | 6 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-37.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
19.51%
Lichiditate curentă
0.2
Viteza rotație active
1.8
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-37.58%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
19.51%
Profit net per salariat
-106.692 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -37.58% | 7.75% | 12.91% | 4.56% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 8.75% | 13.91% | 5.6% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 19.51% | -5.27% | -8.25% | -1.51% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | -106.692 Lei | 11.591 Lei | 19.115 Lei | 3.778 Lei | 0 Lei | n/a | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.8
Viteza rotație stocuri
7.29
Durata medie încasare creanțe
122.01 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.8 | 1.98 | 3.31 | 2.23 | 2.47 | 5.91 | 2.22 | 1.81 |
| Viteza rotație stocuri | 7.29 | 5.63 | 12.15 | 7.16 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 122.01 zile | 110.05 zile | 69.51 zile | 46.05 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 283.885 Lei | 149.588 Lei | 148.062 Lei | 82.765 Lei | 50.131 Lei | n/a | 69.832 Lei | 36.371 Lei |
Lichiditate curentă
0.2
Lichiditate imediată
0.14
Pondere active imobilizate
10.57%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.2 | 0.24 | 0.15 | 0.11 | 0.05 | 0.05 | 0.15 | 0.2 |
| Lichiditate imediată | 0.14 | 0.15 | 0.1 | 0.07 | 0.05 | 0.05 | 0.15 | 0.2 |
| Pondere active imobilizate | 10.57% | 4.88% | 8.72% | 14.6% | 34.26% | 40.41% | 21.16% | 19.06% |
| Pondere active circulante | 89.43% | 95.12% | 91.28% | 85.4% | 65.74% | 59.59% | 78.84% | 80.94% |
©Firme.ro