Companie
Detalii identificare
Nume firmăSAMUS LACT COOPERATIVA AGRICOLĂ
Cod unic de înregistrare RO 31145133 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareC2013000001307
EUIDROONRC.C2013000001307
Data înființării28.01.2013 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1051
Această clasă include:
-prelucrarea laptelui lichid proaspăt, pasteurizat, sterilizat, omogenizat şi/sau tratat la temperatură ridicată -fabricarea băuturilor pe bază de lapte -fabricarea smântânii din laptele lichid proaspăt, pasteurizat, sterilizat, omogenizat -fabricarea laptelui praf sau concentrat, îndulcit sau neîndulcit -fabricarea laptelui sau smântânii în formă solidă -fabricarea untului -fabricarea iaurtului -fabricarea brânzei şi a laptelui bătut -fabricarea zerului -fabricarea cazeinei sau lactozei Această clasă exclude: -producţia de lapte brut de vacă,
0141 -producţia de lapte brut de oaie, capră, iapă, măgăriţă, cămilă etc.,
0143, 0144, 0145 -fabricarea laptelui care nu provine din lăptării şi a înlocuitorilor de brânză,
l089
-prelucrarea laptelui lichid proaspăt, pasteurizat, sterilizat, omogenizat şi/sau tratat la temperatură ridicată -fabricarea băuturilor pe bază de lapte -fabricarea smântânii din laptele lichid proaspăt, pasteurizat, sterilizat, omogenizat -fabricarea laptelui praf sau concentrat, îndulcit sau neîndulcit -fabricarea laptelui sau smântânii în formă solidă -fabricarea untului -fabricarea iaurtului -fabricarea brânzei şi a laptelui bătut -fabricarea zerului -fabricarea cazeinei sau lactozei Această clasă exclude: -producţia de lapte brut de vacă,
0141 -producţia de lapte brut de oaie, capră, iapă, măgăriţă, cămilă etc.,
0143, 0144, 0145 -fabricarea laptelui care nu provine din lăptării şi a înlocuitorilor de brânză,
l089
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorIndustria alimentara
Obiect activitateFabricarea produselor lactate si a branzeturilor
Informații de contact
AdresaMioriţei nr. 157, Botiz, Satu Mare
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
55.959.421
Profit (Lei)
261.078
Număr angajați
17
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 55.959.421 | 261.078 | 21.757 | 13.872.863 | 17.861.478 | 6.803.945 | 3.344.825 | 17 |
| 2024 | 40.473.118 | 230.434 | 19.203 | 13.074.425 | 15.762.248 | 10.654.308 | 2.295.905 | 7 |
| 2023 | 36.673.941 | 200.808 | 16.734 | 8.626.634 | 12.638.603 | 11.830.250 | 2.065.681 | 7 |
| 2022 | 33.156.631 | 153.952 | 12.829 | 7.058.935 | 2.199.784 | 6.379.134 | 542.643 | 5 |
| 2021 | 20.879.604 | 93.652 | 7.804 | 2.788.211 | 2.123.206 | 2.136.360 | 388.691 | 5 |
| 2020 | 18.503.784 | 56.196 | 4.683 | 2.847.864 | 2.192.491 | 2.149.811 | 306.450 | 4 |
| 2019 | 16.649.705 | 43.307 | 3.609 | 2.674.527 | 1.727.900 | 2.558.580 | 250.253 | 4 |
| 2018 | 15.569.425 | 8.585 | 715 | 2.498.043 | 772.021 | 3.197.118 | 218.287 | 4 |
| 2017 | 14.096.347 | 7.288 | 607 | 2.506.876 | 705.100 | 3.286.945 | 221.042 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.47%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.81%
Lichiditate curentă
0.49
Viteza rotație active
2.27
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.47%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
7.81%
Profit net per salariat
15.358 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.47% | 0.57% | 0.55% | 0.46% | 0.45% | 0.3% | 0.26% | 0.06% | 0.05% |
| Marjă profit brut | 0.58% | 0.66% | 0.64% | 0.57% | 0.54% | 0.4% | 0.35% | 0.15% | 0.11% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 7.81% | 10.04% | 9.72% | 28.37% | 24.09% | 18.34% | 17.31% | 3.93% | 3.3% |
| Profit net per salariat | 15.358 Lei | 32.919 Lei | 28.687 Lei | 30.790 Lei | 18.730 Lei | 14.049 Lei | 10.827 Lei | 2.146 Lei | 2.429 Lei |
Viteza rotație active
2.27
Viteza rotație stocuri
38.99
Durata medie încasare creanțe
33.66 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 2.27 | 1.53 | 1.5 | 3.86 | 4.9 | 4.26 | 3.88 | 3.92 | 3.53 |
| Viteza rotație stocuri | 38.99 | 27.94 | 24.43 | 14.45 | 64.12 | 70.75 | 25.17 | 12.26 | 13.53 |
| Durata medie încasare creanțe | 33.66 zile | 81.99 zile | 102.35 zile | 43.35 zile | 31.13 zile | 36.86 zile | 39.85 zile | 44.88 zile | 57.55 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 3.291.731 Lei | 5.781.874 Lei | 5.239.134 Lei | 6.631.326 Lei | 4.175.921 Lei | 4.625.946 Lei | 4.162.426 Lei | 3.892.356 Lei | 4.698.782 Lei |
Lichiditate curentă
0.49
Lichiditate imediată
0.39
Pondere active imobilizate
72.42%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.49 | 0.81 | 1.37 | 0.9 | 0.77 | 0.75 | 0.96 | 1.28 | 1.31 |
| Lichiditate imediată | 0.39 | 0.7 | 1.2 | 0.58 | 0.65 | 0.66 | 0.71 | 0.77 | 0.9 |
| Pondere active imobilizate | 72.42% | 59.67% | 51.65% | 25.64% | 49.85% | 50.49% | 40.31% | 19.45% | 17.66% |
| Pondere active circulante | 27.58% | 40.33% | 48.35% | 74.36% | 50.15% | 49.51% | 59.69% | 80.55% | 82.34% |
©Firme.ro