Companie
Detalii identificare
Nume firmăAUTENTIC CHIMICHELS SRL
Cod unic de înregistrare RO 31205286 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ6/70/2013
EUIDROONRC.J6/70/2013
Data înființării08.02.2013 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4619
Această clasă exclude: -comerţul cu ridicata în nume propriu,
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
462 la 469 -vânzări cu amănuntul făcute de comisionari,
4799
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateIntermedieri in comertul cu produse diverse
Informații de contact
AdresaVoinicului nr. 2, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
429.031
Profit (Lei)
-13.996
Număr angajați
1
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 429.031 | -13.996 | -1.166 | 323.932 | 53.025 | 347.009 | 82.581 | 1 |
| 2024 | 434.883 | -42.703 | -3.559 | 355.364 | 90.999 | 348.820 | 96.576 | 1 |
| 2023 | 528.911 | 5.800 | 483 | 315.059 | 128.973 | 676.006 | 509.235 | 1 |
| 2022 | 563.627 | 52.772 | 4.398 | 211.378 | 2.688 | 712.125 | 503.435 | 1 |
| 2021 | 482.430 | 113.161 | 9.430 | 230.780 | 0 | 681.433 | 450.662 | 1 |
| 2020 | 395.916 | 57.788 | 4.816 | 190.092 | 2.367 | 524.770 | 337.501 | 0 |
| 2019 | 360.069 | 24.469 | 2.039 | 285.598 | 30.767 | 532.983 | 279.713 | 1 |
| 2018 | 359.641 | 0 | 0 | 253.757 | 59.167 | 446.527 | 255.244 | 1 |
| 2017 | 406.658 | 40.151 | 3.346 | 200.532 | 87.567 | 372.163 | 264.869 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-3.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-16.95%
Lichiditate curentă
1.07
Viteza rotație active
1.07
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-3.26%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-16.95%
Profit net per salariat
-13.996 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -3.26% | -9.82% | 1.1% | 9.36% | 23.46% | 14.6% | 6.8% | 0% | 9.87% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 2.1% | 11.91% | 26.46% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -16.95% | -44.22% | 1.14% | 10.48% | 25.11% | 17.12% | 8.75% | 0% | 15.16% |
| Profit net per salariat | -13.996 Lei | -42.703 Lei | 5.800 Lei | 52.772 Lei | 113.161 Lei | n/a | 24.469 Lei | 0 Lei | 40.151 Lei |
Viteza rotație active
1.07
Viteza rotație stocuri
3.36
Durata medie încasare creanțe
161.97 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.07 | 0.99 | 0.66 | 0.79 | 0.71 | 0.75 | 0.64 | 0.71 | 0.88 |
| Viteza rotație stocuri | 3.36 | 3.48 | 3.89 | 2.73 | 1.64 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 161.97 zile | 167.76 zile | 389.6 zile | 167.13 zile | 147.81 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 429.031 Lei | 434.883 Lei | 528.911 Lei | 563.627 Lei | 482.430 Lei | n/a | 360.069 Lei | 359.641 Lei | 406.658 Lei |
Lichiditate curentă
1.07
Lichiditate imediată
0.68
Pondere active imobilizate
13.26%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.07 | 0.98 | 2.15 | 3.37 | 2.95 | 2.76 | 1.87 | 1.76 | 1.86 |
| Lichiditate imediată | 0.68 | 0.63 | 1.71 | 2.39 | 1.68 | 2.76 | 1.87 | 1.76 | 1.86 |
| Pondere active imobilizate | 13.26% | 20.69% | 16.02% | 0.38% | 0% | 0.45% | 5.46% | 11.7% | 19.05% |
| Pondere active circulante | 86.74% | 79.31% | 83.98% | 99.62% | 100% | 99.55% | 94.54% | 88.3% | 80.95% |
©Firme.ro