Companie
Detalii identificare
Nume firmăQUARTZ DATA MANAGEMENT SRL
Cod unic de înregistrare31239262 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2013001975406
EUIDROONRC.J2013001975406
Data înființării18.02.2013 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6209
Această clasă include alte activităţi privind tehnologia informaţiei şi activităţi anexe care nu sunt clasificate în altă parte, cum ar fi: -servicii de recuperare a informaţiilor din calculatoare în caz de dezastru -instalarea calculatoarelor personale -servicii de instalare a software Această clasă exclude: -instalarea calculatoarelor de mare viteză şi capacitate de stocare (mainframe) şi a echipamentelor similare,
3320 -programe pentru calculator,
6201 -consultanţă privind calculatoarele,
6202 -activităţi de management a mijloacelor de calcul,
6203 -prelucrarea datelor şi administrarea paginilor web,
6311
3320 -programe pentru calculator,
6201 -consultanţă privind calculatoarele,
6202 -activităţi de management a mijloacelor de calcul,
6203 -prelucrarea datelor şi administrarea paginilor web,
6311
Industrie
Informaţii şi comunicaţii
SectorActivitati de servicii in tehnologia informatiei
Obiect activitateAlte activitati de servicii privind tehnologia informatiei
Informații de contact
AdresaTimişoara nr. 29, Bucureşti Sectorul 6, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
168.233
Profit (Lei)
39.311
Număr angajați
1
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 168.233 | 39.311 | 3.276 | 30.719 | 2.713 | 82.934 | 54.928 | 1 |
| 2023 | 177.252 | 50.314 | 4.193 | 7.731 | 2.738 | 69.305 | 64.312 | 1 |
| 2022 | 187.771 | 64.742 | 5.395 | 86.412 | 1.776 | 280.600 | 195.964 | 1 |
| 2021 | 162.807 | 60.298 | 5.025 | 7.995 | 842 | 287.879 | 280.726 | 1 |
| 2020 | 173.909 | 87.710 | 7.309 | 5.561 | 521 | 278.048 | 273.008 | 1 |
| 2019 | 177.101 | 71.229 | 5.936 | 8.145 | 200 | 219.559 | 211.614 | 1 |
| 2018 | 206.839 | 108.907 | 9.076 | 6.289 | 100 | 221.837 | 215.648 | 1 |
| 2017 | 196.070 | 80.143 | 6.679 | 7.396 | 0 | 171.504 | 164.108 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
23.37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
71.57%
Lichiditate curentă
2.7
Viteza rotație active
1.96
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
23.37%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
71.57%
Profit net per salariat
39.311 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 23.37% | 28.39% | 34.48% | 37.04% | 50.43% | 40.22% | 52.65% | 40.87% |
| Marjă profit brut | 26.1% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 71.57% | 78.23% | 33.04% | 21.48% | 32.13% | 33.66% | 50.5% | 48.84% |
| Profit net per salariat | 39.311 Lei | 50.314 Lei | 64.742 Lei | 60.298 Lei | 87.710 Lei | 71.229 Lei | 108.907 Lei | 80.143 Lei |
Viteza rotație active
1.96
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2.32 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.96 | 2.46 | 0.66 | 0.56 | 0.62 | 0.81 | 0.93 | 1.14 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.32 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 168.233 Lei | 177.252 Lei | 187.771 Lei | 162.807 Lei | 173.909 Lei | 177.101 Lei | 206.839 Lei | 196.070 Lei |
Lichiditate curentă
2.7
Lichiditate imediată
2.7
Pondere active imobilizate
3.17%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.7 | 8.96 | 3.25 | 36.01 | 50 | 26.96 | 35.27 | 23.19 |
| Lichiditate imediată | 2.7 | 8.96 | 3.25 | 36.01 | 50 | 26.96 | 35.27 | 23.19 |
| Pondere active imobilizate | 3.17% | 3.8% | 0.63% | 0.29% | 0.19% | 0.09% | 0.05% | 0% |
| Pondere active circulante | 96.83% | 96.2% | 99.37% | 99.71% | 99.81% | 99.91% | 99.95% | 100% |
©Firme.ro