Companie
Detalii identificare
Nume firmăDCD GREEN ENERGY SRL
Cod unic de înregistrare RO 31349583 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ52/159/2013
EUIDROONRC.J52/159/2013
Data înființării12.03.2013 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaOgrezeni nr. 1216, Ogrezeni, Giurgiu
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
2.314.451
Profit (Lei)
937.423
Număr angajați
1
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2.314.451 | 937.423 | 78.119 | 531.385 | 92.848 | 3.082.444 | 2.643.907 | 1 |
| 2024 | 935.142 | 133.079 | 11.090 | 39.416 | 1.346.329 | 1.388.989 | 2.695.902 | 1 |
| 2023 | 1.988.567 | 1.438.863 | 119.905 | 160.657 | 1.266.144 | 1.762.336 | 2.867.823 | 1 |
| 2022 | 1.946.200 | 1.030.848 | 85.904 | 356.554 | 1.364.750 | 420.765 | 1.428.961 | 1 |
| 2021 | 1.054.515 | 591.325 | 49.277 | 152.705 | 667.424 | 433.876 | 948.595 | 1 |
| 2020 | 823.025 | 428.305 | 35.692 | 25.250 | 147.675 | 505.427 | 627.852 | 1 |
| 2019 | 509.792 | 148.308 | 12.359 | 179.162 | 11.524 | 714.725 | 547.087 | 1 |
| 2018 | 381.500 | 123.317 | 10.276 | 7.455 | 13.232 | 393.002 | 398.779 | 2 |
| 2017 | 604.827 | 348.947 | 29.079 | 348.155 | 14.940 | 553.962 | 349.147 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
40.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35.46%
Lichiditate curentă
5.8
Viteza rotație active
0.73
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
40.5%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35.46%
Profit net per salariat
937.423 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 40.5% | 14.23% | 72.36% | 52.97% | 56.08% | 52.04% | 29.09% | 32.32% | 57.69% |
| Marjă profit brut | 45.61% | 16.82% | 73.05% | 53.75% | 56.78% | 52.78% | 29.99% | 33.32% | 58.69% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 35.46% | 4.94% | 50.17% | 72.14% | 62.34% | 68.22% | 27.11% | 30.92% | 99.94% |
| Profit net per salariat | 937.423 Lei | 133.079 Lei | 1.438.863 Lei | 1.030.848 Lei | 591.325 Lei | 428.305 Lei | 148.308 Lei | 61.659 Lei | 174.474 Lei |
Viteza rotație active
0.73
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
267.96 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.73 | 0.34 | 0.66 | 1.09 | 0.96 | 1.26 | 0.7 | 0.94 | 1.06 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 28.88 | 775.87 | 1837.77 | 14.5 | 242.78 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 267.96 zile | 93.54 zile | 6.67 zile | 34.83 zile | 77.3 zile | 1.53 zile | 232.26 zile | 40.18 zile | 152.96 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 2.314.451 Lei | 935.142 Lei | 1.988.567 Lei | 1.946.200 Lei | 1.054.515 Lei | 823.025 Lei | 509.792 Lei | 190.750 Lei | 302.414 Lei |
Lichiditate curentă
5.8
Lichiditate imediată
5.8
Pondere active imobilizate
2.92%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5.8 | 35.24 | 10.97 | 1.18 | 2.84 | 20.02 | 3.99 | 52.72 | 1.59 |
| Lichiditate imediată | 5.8 | 34.42 | 10.95 | 1.18 | 2.36 | 19.88 | 3.99 | 52.72 | 1.59 |
| Pondere active imobilizate | 2.92% | 49.22% | 41.81% | 76.43% | 60.6% | 22.61% | 1.59% | 3.26% | 2.63% |
| Pondere active circulante | 97.08% | 50.78% | 58.19% | 23.57% | 39.4% | 77.39% | 98.41% | 96.74% | 97.37% |
©Firme.ro