Companie
Detalii identificare
Nume firmăGOLD TEX COMPANY SRL
Cod unic de înregistrare RO 31419921 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ51/141/2013
EUIDROONRC.J51/141/2013
Data înființării27.03.2013 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
1413
Această clasă include:
-fabricarea altor confecţii din materiale ţesute, tricotate sau croşetate, materiale neţesute etc., pentru bărbaţi, femei şi copii: -haine, costume, compleuri, jachete, pantaloni, fuste, etc.
Această clasă include de asemenea:
-croitoria la comandă -fabricarea unor părţi ale produselor enumerate anterior Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din blană (cu excepţia articolelor pentru acoperit capul),
1420 -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din cauciuc sau materiale plastice neasamblate prin cusături, ci prin lipire,
2219, 2229 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug si a îmbrăcămintei de protecţie,
3299 -repararea articolelor de îmbrăcăminte,
9529
-fabricarea altor confecţii din materiale ţesute, tricotate sau croşetate, materiale neţesute etc., pentru bărbaţi, femei şi copii: -haine, costume, compleuri, jachete, pantaloni, fuste, etc.
Această clasă include de asemenea:
-croitoria la comandă -fabricarea unor părţi ale produselor enumerate anterior Această clasă exclude: -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din blană (cu excepţia articolelor pentru acoperit capul),
1420 -fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din cauciuc sau materiale plastice neasamblate prin cusături, ci prin lipire,
2219, 2229 -fabricarea îmbrăcămintei din material ignifug si a îmbrăcămintei de protecţie,
3299 -repararea articolelor de îmbrăcăminte,
9529
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea articolelor de imbracaminte
Obiect activitateFabricarea altor articole de imbracaminte (exclusiv lenjeria de corp)
Informații de contact
AdresaVictoriei nr. 1, Călăraşi, Călăraşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
304.357
Profit (Lei)
237
Număr angajați
3
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 304.357 | 237 | 20 | 717.479 | 854.800 | 242.513 | 379.834 | 3 |
| 2023 | 293.813 | 20.379 | 1.698 | 727.715 | 909.824 | 197.488 | 379.597 | 3 |
| 2022 | 335.330 | 56.935 | 4.745 | 750.177 | 965.128 | 144.307 | 359.258 | 4 |
| 2021 | 212.260 | 63.833 | 5.319 | 855.839 | 1.009.321 | 148.841 | 302.323 | 4 |
| 2020 | 93.651 | 754 | 63 | 523.607 | 544.868 | 217.229 | 238.490 | 4 |
| 2019 | 107.835 | 5.722 | 477 | 252.021 | 404.222 | 85.535 | 237.736 | 3 |
| 2018 | 187.183 | 354 | 30 | 245.974 | 394.832 | 83.156 | 232.014 | 4 |
| 2017 | 1.145.933 | 230.636 | 19.220 | 312.633 | 358.764 | 185.529 | 231.660 | 37 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.06%
Lichiditate curentă
0.34
Viteza rotație active
0.28
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.06%
Profit net per salariat
79 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.08% | 6.94% | 16.98% | 30.07% | 0.81% | 5.31% | 0.19% | 20.13% |
| Marjă profit brut | 0.89% | 7.81% | 17.83% | 31.5% | 1.6% | 6.7% | 1.23% | 21.09% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.06% | 5.37% | 15.85% | 21.11% | 0.32% | 2.41% | 0.15% | 99.56% |
| Profit net per salariat | 79 Lei | 6.793 Lei | 14.234 Lei | 15.958 Lei | 189 Lei | 1.907 Lei | 89 Lei | 6.233 Lei |
Viteza rotație active
0.28
Viteza rotație stocuri
9.5
Durata medie încasare creanțe
100.68 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.28 | 0.27 | 0.3 | 0.18 | 0.12 | 0.22 | 0.39 | 2.11 |
| Viteza rotație stocuri | 9.5 | 19.16 | 210.5 | 16.01 | 0.65 | 7.82 | 45.24 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 100.68 zile | 84.39 zile | 96.25 zile | 196.37 zile | 151.12 zile | 187.45 zile | 138.18 zile | 40.35 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 101.452 Lei | 97.938 Lei | 83.833 Lei | 53.065 Lei | 23.413 Lei | 35.945 Lei | 46.796 Lei | 30.971 Lei |
Lichiditate curentă
0.34
Lichiditate imediată
0.29
Pondere active imobilizate
77.9%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.34 | 0.27 | 0.19 | 0.17 | 0.41 | 0.34 | 0.34 | 0.59 |
| Lichiditate imediată | 0.29 | 0.25 | 0.19 | 0.16 | 0.14 | 0.28 | 0.32 | 0.59 |
| Pondere active imobilizate | 77.9% | 82.17% | 86.99% | 87.15% | 71.5% | 82.54% | 82.6% | 65.91% |
| Pondere active circulante | 22.1% | 17.83% | 13.01% | 12.85% | 28.5% | 17.46% | 17.4% | 34.09% |
©Firme.ro