Companie
Detalii identificare
Nume firmăVERDESI & CO SRL
Cod unic de înregistrare RO 31433993 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2013000389178
EUIDROONRC.J2013000389178
Data înființării29.03.2013 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4722
Această clasă include:
-vânzarea cu amănuntul de carne şi produse din carne (inclusiv carne de pasăre)
-vânzarea cu amănuntul de carne şi produse din carne (inclusiv carne de pasăre)
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu amanuntul, cu exceptia autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateComert cu amanuntul al carnii si al produselor din carne, in magazine specializate
Informații de contact
AdresaGeorge Coşbuc nr. 257, Galaţi, Galaţi
Telefon
Website
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
8.027.795
Profit (Lei)
443.781
Număr angajați
24
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8.027.795 | 443.781 | 36.982 | 4.555.895 | 3.551.787 | 1.597.735 | 1.036.264 | 24 |
| 2024 | 8.308.530 | 474.296 | 39.525 | 4.361.429 | 3.573.018 | 2.012.752 | 1.737.134 | 25 |
| 2023 | 7.819.037 | 427.522 | 35.627 | 3.913.947 | 3.145.409 | 2.461.944 | 2.276.945 | 20 |
| 2022 | 4.819.662 | 1.224.459 | 102.038 | 4.145.855 | 3.278.652 | 2.931.515 | 2.753.299 | 17 |
| 2021 | 3.970.220 | 1.132.046 | 94.337 | 4.511.863 | 3.236.848 | 2.675.227 | 1.767.054 | 20 |
| 2020 | 4.174.148 | 247.427 | 20.619 | 4.183.383 | 3.361.006 | 1.616.494 | 807.006 | 17 |
| 2019 | 5.103.209 | 644.701 | 53.725 | 3.837.053 | 3.688.186 | 878.997 | 753.263 | 23 |
| 2018 | 4.163.322 | 235.161 | 19.597 | 1.132.237 | 699.206 | 762.414 | 361.018 | 27 |
| 2017 | 3.388.454 | 90.456 | 7.538 | 1.313.634 | 634.306 | 743.990 | 125.857 | 23 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
5.53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.83%
Lichiditate curentă
0.35
Viteza rotație active
1.56
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
5.53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
42.83%
Profit net per salariat
18.491 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 5.53% | 5.71% | 5.47% | 25.41% | 28.51% | 5.93% | 12.63% | 5.65% | 2.67% |
| Marjă profit brut | 6.86% | 6.66% | 6.06% | 26.05% | 29.18% | 6.91% | 13.74% | 6.65% | 3.16% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 42.83% | 27.3% | 18.78% | 44.47% | 64.06% | 30.66% | 85.59% | 65.14% | 71.87% |
| Profit net per salariat | 18.491 Lei | 18.972 Lei | 21.376 Lei | 72.027 Lei | 56.602 Lei | 14.555 Lei | 28.030 Lei | 8.710 Lei | 3.933 Lei |
Viteza rotație active
1.56
Viteza rotație stocuri
19.05
Durata medie încasare creanțe
47.49 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.56 | 1.49 | 1.39 | 0.78 | 0.67 | 0.84 | 1.12 | 2.85 | 2.46 |
| Viteza rotație stocuri | 19.05 | 11.5 | 6.16 | 2.83 | 2.81 | 5.43 | 13.48 | 16.6 | 11.57 |
| Durata medie încasare creanțe | 47.49 zile | 51.34 zile | 43.8 zile | 69.37 zile | 77.07 zile | 54.09 zile | 14.53 zile | 30.7 zile | 16.87 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 334.491 Lei | 332.341 Lei | 390.952 Lei | 283.510 Lei | 198.511 Lei | 245.538 Lei | 221.879 Lei | 154.197 Lei | 147.324 Lei |
Lichiditate curentă
0.35
Lichiditate imediată
0.26
Pondere active imobilizate
68.97%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.35 | 0.46 | 0.63 | 0.71 | 0.59 | 0.39 | 0.23 | 0.67 | 0.57 |
| Lichiditate imediată | 0.26 | 0.3 | 0.3 | 0.3 | 0.28 | 0.2 | 0.13 | 0.45 | 0.34 |
| Pondere active imobilizate | 68.97% | 63.97% | 56.09% | 52.79% | 54.75% | 67.52% | 80.75% | 47.84% | 46.02% |
| Pondere active circulante | 31.03% | 36.03% | 43.91% | 47.21% | 45.25% | 32.48% | 19.25% | 52.16% | 53.98% |
©Firme.ro
Personal cheie
Sumar
2
Persoane
Xxxxxxxxxxxxx*Xxxxxxx*xx
Xxxxxxxxxxxxx*Xxxxxxx*xx
Departament:
-
Email:
Xxxxxxxxxxxxx*Xxxxxxx*xx
2 surse
Xxxxxxxxxxxx*Xxxxxxx*xx
Xxxxxxxxxxxx*Xxxxxxx*xx
Departament:
-
Email:
Xxxxxxxxxxxx*Xxxxxxx*xx
2 surse
