Companie
Detalii identificare
Nume firmăAUTO M.B. SPORT SRL
Cod unic de înregistrare RO 3147562 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/3511/1991
EUIDROONRC.J40/3511/1991
Data înființării09.02.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4520
Această clasă include:
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
-întreţinerea şi repararea autovehiculelor: -reparaţii mecanice -reparaţii electrice -repararea sistemelor electronice de injecţie -întreţinerea uzuală (curentă) -reparaţii ale caroseriei -reparaţii ale unor piese ale motorului -spălare, lustruire etc. -vopsire -repararea parbrizelor -repararea scaunelor din autovehicule -repararea, montarea sau înlocuirea anvelopelor şi a camerelor de aer -tratamentul anti-rugină -instalarea de piese şi accesorii opţionale care nu fac parte din procesul de fabricaţie Această clasă exclude: -reşaparea şi recondiţionarea pneurilor,
2211
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata si cu amanuntul, intretinerea si repararea autovehiculelor si motocicletelor
Obiect activitateintretinerea si repararea autovehiculelor
Informații de contact
Adresastr. Pitar Mos nr. 17, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
317.985
Profit (Lei)
-198.300
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 317.985 | -198.300 | -16.525 | 1.357.464 | 6.646 | 180.114 | -1.170.346 | 1 |
| 2024 | 354.032 | -89.502 | -7.459 | 1.268.842 | 52.475 | 243.956 | -972.046 | 1 |
| 2023 | 231.554 | 0 | 0 | 1.278.212 | 98.597 | 297.026 | -882.544 | 1 |
| 2022 | 117.545 | 0 | 0 | 1.227.632 | 144.719 | 279.579 | -802.945 | 1 |
| 2021 | 124.224 | 0 | 0 | 985.633 | 91.828 | 188.312 | -704.458 | 1 |
| 2020 | 404.816 | 271.399 | 22.617 | 694.360 | 636 | 233.474 | -459.762 | 1 |
| 2019 | 135.398 | 11.738 | 978 | 885.189 | 2.504 | 151.454 | -731.161 | 1 |
| 2018 | 111.283 | 0 | 0 | 841.663 | 4.437 | 93.354 | -742.900 | 1 |
| 2017 | 143.456 | 0 | 0 | 834.264 | 10.427 | 102.283 | -721.269 | 1 |
| 2016 | 138.247 | 5.128 | 427 | 808.723 | 11.046 | 93.581 | -704.034 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-62.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.94%
Lichiditate curentă
0.13
Viteza rotație active
1.7
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-62.36%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16.94%
Profit net per salariat
-198.300 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -62.36% | -25.28% | 0% | 0% | 0% | 67.04% | 8.67% | 0% | 0% | 3.71% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 67.9% | 9.67% | 1.49% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 16.94% | 9.21% | 0% | 0% | 0% | -59.03% | -1.61% | 0% | 0% | -0.73% |
| Profit net per salariat | -198.300 Lei | -89.502 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 271.399 Lei | 11.738 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 5.128 Lei |
Viteza rotație active
1.7
Viteza rotație stocuri
1.79
Durata medie încasare creanțe
2.5 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.7 | 1.19 | 0.59 | 0.28 | 0.44 | 1.73 | 0.88 | 1.14 | 1.27 | 1.32 |
| Viteza rotație stocuri | 1.79 | 1.9 | 0.8 | 0.47 | 0.69 | 1.97 | 0.9 | 1.31 | 1.86 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.5 zile | 3.19 zile | 11.49 zile | 86.54 zile | 13.13 zile | 2.08 zile | 2.15 zile | 21.09 zile | 61.96 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 317.985 Lei | 354.032 Lei | 231.554 Lei | 117.545 Lei | 124.224 Lei | 404.816 Lei | 135.398 Lei | 111.283 Lei | 143.456 Lei | 138.247 Lei |
Lichiditate curentă
0.13
Lichiditate imediată
0
Pondere active imobilizate
3.56%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.13 | 0.19 | 0.23 | 0.23 | 0.19 | 0.34 | 0.17 | 0.11 | 0.12 | 0.12 |
| Lichiditate imediată | 0 | 0.05 | 0.01 | 0.02 | 0.01 | 0.04 | 0 | 0.01 | 0.03 | 0.12 |
| Pondere active imobilizate | 3.56% | 17.7% | 24.92% | 34.11% | 32.78% | 0.27% | 1.63% | 4.54% | 9.25% | 10.56% |
| Pondere active circulante | 96.44% | 82.3% | 75.08% | 65.89% | 67.22% | 99.73% | 98.37% | 95.46% | 90.75% | 89.44% |
©Firme.ro