Companie
Detalii identificare
Nume firmăMORELLOIMPEX SRL
Cod unic de înregistrare3148940 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ1992021872409
EUIDROONRC.J1992021872409
Data înființării09.02.1993 - 33 ani
Domeniu de activitate
CAEN
8623
Această clasă include:
-activităţi de asistenţă stomatologică de natură generală sau specializată, de exemplu stomatologie, endodontică şi pediatrică; patologie orală -activităţi ortodontice
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de chirurgie stomatologică Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum ar fi paramedicii de igienă dentară,
8690
-activităţi de asistenţă stomatologică de natură generală sau specializată, de exemplu stomatologie, endodontică şi pediatrică; patologie orală -activităţi ortodontice
Această clasă include de asemenea:
-activităţi de chirurgie stomatologică Această clasă exclude: -fabricarea de dinţi artificiali, proteze şi dispozitive protetice executate de laboratoarele dentare,
3250 -activităţi de asistenţă spitalicească pentru pacienţii internaţi,
8610 -activităţi ale personalului paramedical stomatologic cum ar fi paramedicii de igienă dentară,
8690
Industrie
Sănătate şi asistenţă socială
SectorActivitati referitoare la sanatatea umana
Obiect activitateActivitati de asistenta stomatologica
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
427.285
Profit (Lei)
54.066
Număr angajați
1
Vechime
33 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 427.285 | 54.066 | 4.506 | 13.850 | 0 | 68.167 | 54.317 | 1 |
| 2023 | 464.650 | 66.578 | 5.548 | 16.172 | 0 | 83.001 | 66.829 | 2 |
| 2022 | 498.930 | 98.198 | 8.183 | 12.932 | 0 | 111.381 | 98.449 | 1 |
| 2021 | 426.500 | 37.161 | 3.097 | 60.351 | 6.200 | 91.563 | 37.412 | 1 |
| 2020 | 406.050 | 49.622 | 4.135 | 58.859 | 7.233 | 101.499 | 49.873 | 1 |
| 2019 | 564.585 | 101.918 | 8.493 | 16.449 | 8.590 | 8.110 | 251 | 2 |
| 2018 | 548.569 | 136.680 | 11.390 | 22.163 | 9.945 | 148.849 | 136.631 | 1 |
| 2017 | 438.651 | 109.306 | 9.109 | 19.444 | 967 | 128.034 | 109.557 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
12.65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.54%
Lichiditate curentă
4.92
Viteza rotație active
6.27
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
12.65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.54%
Profit net per salariat
54.066 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 12.65% | 14.33% | 19.68% | 8.71% | 12.22% | 18.05% | 24.92% | 24.92% | 0% |
| Marjă profit brut | 15.59% | 15.31% | 20.66% | 9.69% | 13.14% | 19.06% | 25.92% | 25.94% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.54% | 99.62% | 99.75% | 99.33% | 99.5% | 100% | 100% | 99.77% | 0 |
| Profit net per salariat | 54.066 Lei | 33.289 Lei | 98.198 Lei | 37.161 Lei | 49.622 Lei | 50.959 Lei | 136.680 Lei | 109.306 Lei | n/a |
Viteza rotație active
6.27
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2.7 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 6.27 | 5.6 | 4.48 | 4.36 | 3.73 | 33.81 | 3.45 | 3.4 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.7 zile | 2.75 zile | 1.08 zile | 1.97 zile | 0.72 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 427.285 Lei | 232.325 Lei | 498.930 Lei | 426.500 Lei | 406.050 Lei | 282.293 Lei | 548.569 Lei | 438.651 Lei | n/a |
Lichiditate curentă
4.92
Lichiditate imediată
4.92
Pondere active imobilizate
0%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4.92 | 5.13 | 8.61 | 1.52 | 1.72 | 0.49 | 6.72 | 6.58 | 0 |
| Lichiditate imediată | 4.92 | 5.13 | 8.61 | 1.52 | 1.72 | 0.49 | 6.72 | 6.58 | 0 |
| Pondere active imobilizate | 0% | 0% | 0% | 6.34% | 6.65% | 51.44% | 6.26% | 0.75% | 0 |
| Pondere active circulante | 100% | 100% | 100% | 93.66% | 93.35% | 48.56% | 93.74% | 99.25% | 0 |
©Firme.ro