Companie
Detalii identificare
Nume firmăAGROISĂCILĂ SRL
Cod unic de înregistrare RO 31493693 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ17/460/2013
EUIDROONRC.J17/460/2013
Data înființării11.04.2013 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
111
Această clasă include toate formele de cultivare în câmp a cerealelor, a plantelor leguminoase şi oleaginoase. Cultivarea acestor plante este adesea combinată în cadrul unităţilor agricole. Această clasă include:
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
-cultivarea cerealelor: -grâu -porumb -sorg -orz şi orzoaică -secară -ovăz -mei -alte cereale n.c.a. -cultivarea plantelor leguminoase: -fasole -bob -năut -mazăre -linte -lupin -alte plante leguminoase -cultivarea plantelor cu seminţe oleaginoase: -soia -bumbac pentru seminţe -ricin -in pentru seminţe -muştar -rapiţă -şofrănel -susan pentru seminţe -floarea soarelui -arahide -alte oleaginoase Această clasă exclude: -cultivarea orezului,
0112 -cultivarea porumbului dulce,
0113 -cultivarea porumbului furajer,
0119 -cultivarea fructelor oleaginoase,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase
Informații de contact
AdresaMoscu nr. 164 D, Moscu, Galaţi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.543.502
Profit (Lei)
-340.821
Număr angajați
4
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.543.502 | -340.821 | -28.402 | 2.615.296 | 1.489.756 | 1.017.715 | -107.825 | 4 |
| 2024 | 511.882 | -742.294 | -61.858 | 2.657.190 | 1.992.748 | 883.782 | 219.340 | 3 |
| 2023 | 1.269.970 | 0 | 0 | 2.028.927 | 2.307.274 | 685.983 | 964.330 | 5 |
| 2022 | 982.585 | 0 | 0 | 1.490.761 | 1.743.322 | 1.455.532 | 1.538.458 | 5 |
| 2021 | 2.258.812 | 609.462 | 50.789 | 1.341.277 | 1.636.048 | 1.591.814 | 1.886.585 | 4 |
| 2020 | 422.936 | 0 | 0 | 1.475.271 | 1.790.416 | 962.540 | 1.277.685 | 4 |
| 2019 | 1.130.901 | 0 | 0 | 802.622 | 1.141.475 | 1.052.453 | 1.391.306 | 4 |
| 2018 | 1.245.691 | 708.567 | 59.047 | 372.539 | 1.104.130 | 1.270.521 | 2.002.112 | 4 |
| 2017 | 1.162.005 | 250.481 | 20.873 | 352.906 | 746.817 | 1.108.198 | 1.293.545 | 3 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-22.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Lichiditate curentă
0.39
Viteza rotație active
0.62
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-22.08%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
100%
Profit net per salariat
-85.205 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -22.08% | -145.01% | 0% | 0% | 26.98% | 0% | 0% | 56.88% | 21.56% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 28.27% | 0% | 0% | 58.13% | 22.6% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 100% | -338.42% | 0% | 0% | 32.31% | 0% | 0% | 35.39% | 19.36% |
| Profit net per salariat | -85.205 Lei | -247.431 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 152.366 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 177.142 Lei | 83.494 Lei |
Viteza rotație active
0.62
Viteza rotație stocuri
1.89
Durata medie încasare creanțe
22.37 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.62 | 0.18 | 0.42 | 0.31 | 0.7 | 0.15 | 0.52 | 0.52 | 0.63 |
| Viteza rotație stocuri | 1.89 | 0.71 | 3.74 | 0.96 | 3.07 | 0.53 | 1.32 | 2 | 2.99 |
| Durata medie încasare creanțe | 22.37 zile | 67.19 zile | 78.48 zile | 53.59 zile | 21.34 zile | 52.69 zile | 41.41 zile | 35.4 zile | 34.12 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 385.876 Lei | 170.627 Lei | 253.994 Lei | 196.517 Lei | 564.703 Lei | 105.734 Lei | 282.725 Lei | 311.423 Lei | 387.335 Lei |
Lichiditate curentă
0.39
Lichiditate imediată
0.08
Pondere active imobilizate
59.41%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.39 | 0.33 | 0.34 | 0.98 | 1.19 | 0.65 | 1.31 | 3.41 | 3.14 |
| Lichiditate imediată | 0.08 | 0.06 | 0.17 | 0.29 | 0.64 | 0.11 | 0.24 | 1.74 | 2.04 |
| Pondere active imobilizate | 59.41% | 69.28% | 77.08% | 54.5% | 50.69% | 65.04% | 52.03% | 46.5% | 40.26% |
| Pondere active circulante | 40.59% | 30.72% | 22.92% | 45.5% | 49.31% | 34.96% | 47.97% | 53.5% | 59.74% |
©Firme.ro