Companie
Detalii identificare
Nume firmăANCODA TRANS SRL
Cod unic de înregistrare RO 31584724 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2013000805227
EUIDROONRC.J2013000805227
Data înființării29.04.2013 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4941
Această clasă include:
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
-toate activităţile de transport rutier de mărfuri: -transportul buştenilor -transportul mărfurilor -transportul cu mijloace frigorifice -transporturi grele -transport de marfă în vrac, inclusiv în autocisterne, inclusiv a celor de colectare a laptelui de la ferme -transportul autoturismelor -transportul reziduurilor şi deşeurilor, exclusiv activităţi de colectare sau eliminare
Această clasă include de asemenea:
-închirieri de camioane cu şofer -transportul mărfurilor cu vehicule cu tracţiune animală sau umană Această clasă exclude: -transportul buştenilor în incinta pădurii, ca parte a operaţiunilor forestiere,
0240 -distribuirea apei prin utilizarea de camioane cisternă,
3600 -exploatarea instalatiilor pentru manipularea mărfurilor în terminale,
5221 -activităţi de ambalare în vederea transportului,
5229 -activităţi poştale şi de curierat,
5310, 5320 -transportul deşeurilor, ca parte integrată a activităţii de colectare a deşeurilor,
3811, 3812
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi rutiere de marfuri
Informații de contact
AdresaCimitirul Vechi nr. 149, Sat Deleni | Comuna Deleni, Iaşi
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
720.747
Profit (Lei)
104.374
Număr angajați
2
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 720.747 | 104.374 | 8.698 | 315.380 | 815.655 | 14.571 | 514.846 | 2 |
| 2023 | 498.564 | 104.001 | 8.667 | 8.997 | 169.463 | 250.006 | 410.472 | 2 |
| 2022 | 427.100 | 46.247 | 3.854 | 8.584 | 169.463 | 145.592 | 306.471 | 3 |
| 2021 | 220.249 | 131.077 | 10.923 | 10.133 | 269.523 | 834 | 260.224 | 3 |
| 2020 | 28.301 | 0 | 0 | 140.688 | 269.523 | 312 | 129.147 | 2 |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 325.502 | 309.864 | 30.566 | 14.928 | 1 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | 325.502 | 309.864 | 30.566 | 14.928 | 1 |
| 2017 | 0 | 0 | 0 | 325.502 | 309.864 | 30.566 | 14.928 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
14.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20.27%
Lichiditate curentă
0.05
Viteza rotație active
0.87
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
14.48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20.27%
Profit net per salariat
52.187 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 14.48% | 20.86% | 10.83% | 59.51% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 15.87% | 21.86% | 11.83% | 60.51% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 20.27% | 25.34% | 15.09% | 50.37% | 0% | 0% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 52.187 Lei | 52.001 Lei | 15.416 Lei | 43.692 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.87
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
2.69 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.87 | 1.19 | 1.36 | 0.81 | 0.1 | 0 | 0 | 0 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 2.69 zile | 172.59 zile | 114.58 zile | 0 zile | 0 zile | 0 | 0 | 0 |
| Cifra de afaceri per salariat | 360.374 Lei | 249.282 Lei | 142.367 Lei | 73.416 Lei | 14.151 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Lichiditate curentă
0.05
Lichiditate imediată
0.05
Pondere active imobilizate
98.24%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.05 | 27.79 | 16.96 | 0.08 | 0 | 0.09 | 0.09 | 0.09 |
| Lichiditate imediată | 0.05 | 27.79 | 16.96 | 0.08 | 0 | 0.09 | 0.09 | 0.09 |
| Pondere active imobilizate | 98.24% | 40.4% | 53.79% | 99.69% | 99.88% | 91.02% | 91.02% | 91.02% |
| Pondere active circulante | 1.76% | 59.6% | 46.21% | 0.31% | 0.12% | 8.98% | 8.98% | 8.98% |
©Firme.ro