Companie
Detalii identificare
Nume firmăJJC INSTAL S.R.L.
Cod unic de înregistrare RO 31628294 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ21/178/2013
EUIDROONRC.J21/178/2013
Data înființării13.05.2013 - 13 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4673
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
-comerţul cu ridicata al lemnului neprelucrat -comerţul cu ridicata al produselor rezultate din prelucrarea primară a lemnului -comerţul cu ridicata a vopselelor şi lacurilor -comerţul cu ridicata al materialelor de construcţii: -nisip, pietriş, etc. -comerţul cu ridicata al tapetului şi produselor pentru acoperit pardoselile -comerţul cu ridicata al sticlei plate -comerţul cu ridicata al echipamentelor sanitare: -căzi de baie, chiuvete, toalete şi alte articole sanitare din porţelan -comerţul cu ridicata al clădirilor prefabricate
Industrie
Comerţ cu ridicata şi cu amănuntul; repararea autovehiculelor şi motocicletelor
SectorComert cu ridicata cu exceptia comertului cu autovehicule si motociclete
Obiect activitateComert cu ridicata al materialului lemnos si al materialelor de constructii si echipamentelor sanitare
Informații de contact
AdresaPerilor nr. 5, Urziceni, Ialomiţa
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
302.249
Profit (Lei)
1.936
Număr angajați
1
Vechime
13 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 302.249 | 1.936 | 161 | 730.192 | 23.585 | 1.235.348 | 528.741 | 1 |
| 2023 | 393.209 | 11.122 | 927 | 685.029 | 24.002 | 1.187.832 | 526.805 | 3 |
| 2022 | 621.046 | 49.884 | 4.157 | 754.327 | 24.501 | 1.245.509 | 515.683 | 3 |
| 2021 | 587.000 | 98.620 | 8.218 | 882.162 | 25.054 | 1.337.907 | 480.799 | 1 |
| 2020 | 612.094 | 77.726 | 6.477 | 1.054.485 | 25.607 | 1.411.057 | 382.179 | 1 |
| 2019 | 674.363 | 85.265 | 7.105 | 1.190.909 | 26.160 | 1.469.202 | 304.453 | 1 |
| 2018 | 770.155 | 76.874 | 6.406 | 1.143.007 | 24.449 | 1.357.746 | 239.188 | 2 |
| 2017 | 835.004 | 51.437 | 4.286 | 1.354.888 | 33.808 | 1.483.395 | 162.315 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
0.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.37%
Lichiditate curentă
1.69
Viteza rotație active
0.24
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
0.64%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0.37%
Profit net per salariat
1.936 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 0.64% | 2.83% | 8.03% | 16.8% | 12.7% | 12.64% | 9.98% | 6.16% |
| Marjă profit brut | 0.89% | 3.97% | 8.99% | 17.64% | 13.49% | 13.66% | 10.99% | 7.16% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 0.37% | 2.11% | 9.67% | 20.51% | 20.34% | 28.01% | 32.14% | 31.69% |
| Profit net per salariat | 1.936 Lei | 3.707 Lei | 16.628 Lei | 98.620 Lei | 77.726 Lei | 85.265 Lei | 38.437 Lei | 25.719 Lei |
Viteza rotație active
0.24
Viteza rotație stocuri
0.36
Durata medie încasare creanțe
465.15 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.24 | 0.32 | 0.49 | 0.43 | 0.43 | 0.45 | 0.56 | 0.55 |
| Viteza rotație stocuri | 0.36 | 0.48 | 0.72 | 0.62 | 0.62 | 0.65 | 0.86 | 0.95 |
| Durata medie încasare creanțe | 465.15 zile | 302.05 zile | 196.69 zile | 211.48 zile | 220.56 zile | 220.86 zile | 206.11 zile | 230.32 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 302.249 Lei | 131.070 Lei | 207.015 Lei | 587.000 Lei | 612.094 Lei | 674.363 Lei | 385.078 Lei | 417.502 Lei |
Lichiditate curentă
1.69
Lichiditate imediată
0.55
Pondere active imobilizate
1.87%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.69 | 1.73 | 1.65 | 1.52 | 1.34 | 1.23 | 1.19 | 1.09 |
| Lichiditate imediată | 0.55 | 0.53 | 0.51 | 0.45 | 0.39 | 0.36 | 0.4 | 0.45 |
| Pondere active imobilizate | 1.87% | 1.98% | 1.93% | 1.84% | 1.78% | 1.75% | 1.77% | 2.23% |
| Pondere active circulante | 98.13% | 98.02% | 98.07% | 98.16% | 98.22% | 98.25% | 98.23% | 97.77% |
©Firme.ro