Companie
Detalii identificare
Nume firmăZS MOBILA SRL
Cod unic de înregistrare RO 31716175 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ5/920/2013
EUIDROONRC.J5/920/2013
Data înființării30.05.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
3109
Această clasă include:
-fabricarea de canapele, canapele extensibile şi fotolii -fabricarea de scaune şi bănci pentru grădină -fabricarea de mobilier pentru dormitoare, sufragerii, grădini etc. -fabricarea de carcase pentru maşini de cusut, televizoare etc.
Această clasă include de asemenea:
-finisarea scaunelor şi băncilor, cum ar fi tapiţarea -finisarea mobilierului cum ar fi : vopsirea, lăcuirea şi tapiţarea Această clasă exclude: -fabricarea de perne, plăpumi cu puf ,
1342 -fabricarea de mobilier din ceramică, beton sau piatră,
2342, 2369, 2370 -fabricarea de lămpi electrice şi echipamente de iluminat,
2740 -fabricarea de scaune pentru autoturisme,
2932 -fabricarea de scaune pentru vagoanele de călători,
3020 -fabricarea de scaune de avion,
3030 -retapiţarea şi recondiţionarea mobilierului,
9524
-fabricarea de canapele, canapele extensibile şi fotolii -fabricarea de scaune şi bănci pentru grădină -fabricarea de mobilier pentru dormitoare, sufragerii, grădini etc. -fabricarea de carcase pentru maşini de cusut, televizoare etc.
Această clasă include de asemenea:
-finisarea scaunelor şi băncilor, cum ar fi tapiţarea -finisarea mobilierului cum ar fi : vopsirea, lăcuirea şi tapiţarea Această clasă exclude: -fabricarea de perne, plăpumi cu puf ,
1342 -fabricarea de mobilier din ceramică, beton sau piatră,
2342, 2369, 2370 -fabricarea de lămpi electrice şi echipamente de iluminat,
2740 -fabricarea de scaune pentru autoturisme,
2932 -fabricarea de scaune pentru vagoanele de călători,
3020 -fabricarea de scaune de avion,
3030 -retapiţarea şi recondiţionarea mobilierului,
9524
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea de mobila
Obiect activitateFabricarea de mobila n.c.a.
Informații de contact
AdresaSpinuş nr. 228, Spinuş, Bihor
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
81.817
Profit (Lei)
6.318
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 81.817 | 6.318 | 527 | 327.394 | 101.733 | 248.782 | 23.121 | 1 |
| 2023 | 23.931 | 0 | 0 | 436.954 | 73.600 | 380.156 | 16.802 | 1 |
| 2022 | 160.265 | 643 | 54 | 346.660 | 77.060 | 348.170 | 78.570 | 1 |
| 2021 | 351.808 | 0 | 0 | 372.030 | 91.190 | 358.766 | 77.926 | 2 |
| 2020 | 654.028 | 2.184 | 182 | 338.637 | 112.119 | 401.852 | 175.334 | 5 |
| 2019 | 844.742 | 197.325 | 16.444 | 243.304 | 59.449 | 357.005 | 173.150 | 3 |
| 2018 | 142.453 | 0 | 0 | 416.810 | 58.988 | 333.647 | -24.175 | 3 |
| 2017 | 69.693 | 0 | 0 | 571.930 | 76.200 | 517.892 | 22.162 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
7.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.33%
Lichiditate curentă
0.76
Viteza rotație active
0.23
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
7.72%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
27.33%
Profit net per salariat
6.318 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 7.72% | 0% | 0.4% | 0% | 0.33% | 23.36% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 10.74% | 0% | 3.38% | 0% | 1.37% | 24.38% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 27.33% | 0% | 0.82% | 0% | 1.25% | 100% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 6.318 Lei | 0 Lei | 643 Lei | 0 Lei | 437 Lei | 65.775 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.23
Viteza rotație stocuri
1.21
Durata medie încasare creanțe
660.75 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.23 | 0.05 | 0.38 | 0.78 | 1.27 | 2.03 | 0.36 | 0.12 |
| Viteza rotație stocuri | 1.21 | 0.21 | 1.82 | 4.03 | 7.27 | 6.67 | 1 | 0.56 |
| Durata medie încasare creanțe | 660.75 zile | 3773.98 zile | 576.13 zile | 273.92 zile | 148.7 zile | 86.51 zile | 422.1 zile | 2006.03 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 81.817 Lei | 23.931 Lei | 160.265 Lei | 175.904 Lei | 130.806 Lei | 281.581 Lei | 47.484 Lei | 34.847 Lei |
Lichiditate curentă
0.76
Lichiditate imediată
0.55
Pondere active imobilizate
29.02%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.76 | 0.87 | 1 | 0.96 | 1.19 | 1.47 | 0.8 | 0.91 |
| Lichiditate imediată | 0.55 | 0.61 | 0.75 | 0.73 | 0.92 | 0.95 | 0.46 | 0.69 |
| Pondere active imobilizate | 29.02% | 16.22% | 18.12% | 20.27% | 21.81% | 14.28% | 15.02% | 12.83% |
| Pondere active circulante | 70.98% | 83.78% | 81.88% | 79.73% | 78.19% | 85.72% | 84.98% | 87.17% |
©Firme.ro