Companie
Detalii identificare
Nume firmăROFRUCT INTERNAȚIONAL SRL
Cod unic de înregistrare RO 31718923 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2013000346014
EUIDROONRC.J2013000346014
Data înființării31.05.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
125
Această clasă include:
-cultivarea arbuştilor fructiferi şi a căpşunilor -afine -agrişe -căpşuni -coacăze -kiwi -zmeură -alte fructe de tip: căpşuni, fragi, mure, etc. -cultura fructelor pentru seminţe -cultivarea nuciferelor comestibile: -alune -castane -fistic -migdale -nuci -alte nucifere -cultivarea altor pomi şi arbuşti fructiferi Această clasă exclude: -cultivarea nucilor de cocos,
0126
-cultivarea arbuştilor fructiferi şi a căpşunilor -afine -agrişe -căpşuni -coacăze -kiwi -zmeură -alte fructe de tip: căpşuni, fragi, mure, etc. -cultura fructelor pentru seminţe -cultivarea nuciferelor comestibile: -alune -castane -fistic -migdale -nuci -alte nucifere -cultivarea altor pomi şi arbuşti fructiferi Această clasă exclude: -cultivarea nucilor de cocos,
0126
Industrie
Agricultură, silvicultură şi pescuit
SectorAgricultura, vanatoare si servicii anexe
Obiect activitateCultivarea fructelor arbustilor fructiferi, capsunilor, nuciferilor si a altor pomi fructiferi
Informații de contact
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
745.945
Profit (Lei)
-589.268
Număr angajați
4
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 745.945 | -589.268 | -49.106 | 11.241.284 | 4.004.752 | 2.454.734 | -4.781.798 | 4 |
| 2023 | 438.597 | 0 | 0 | 10.571.862 | 3.912.148 | 2.467.185 | -4.192.529 | 2 |
| 2022 | 998.112 | 0 | 0 | 10.269.659 | 3.912.148 | 2.779.344 | -3.578.167 | 4 |
| 2021 | 1.421.456 | 0 | 0 | 9.511.012 | 3.800.159 | 2.966.319 | -2.744.534 | 3 |
| 2020 | 1.518.684 | 0 | 0 | 8.998.167 | 4.033.202 | 3.610.987 | -1.353.978 | 4 |
| 2019 | 1.361.325 | 0 | 0 | 8.674.232 | 4.308.580 | 3.863.303 | -502.349 | 4 |
| 2018 | 973.923 | 13.707 | 1.142 | 7.396.359 | 4.475.872 | 3.733.268 | 812.781 | 5 |
| 2017 | 506.342 | 0 | 0 | 6.518.888 | 4.730.779 | 2.559.225 | 771.116 | 4 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.32%
Lichiditate curentă
0.22
Viteza rotație active
0.12
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12.32%
Profit net per salariat
-147.317 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -79% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.41% | 0% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 2.88% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 12.32% | 0% | 0% | 0% | 0% | 0% | 1.69% | 0% |
| Profit net per salariat | -147.317 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 2.741 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
0.12
Viteza rotație stocuri
0.48
Durata medie încasare creanțe
358.78 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.12 | 0.07 | 0.15 | 0.21 | 0.2 | 0.17 | 0.12 | 0.07 |
| Viteza rotație stocuri | 0.48 | 0.27 | 0.5 | 0.64 | 0.55 | 0.44 | 0.37 | 0.32 |
| Durata medie încasare creanțe | 358.78 zile | 628.31 zile | 255.29 zile | 137.33 zile | 174.78 zile | 170.51 zile | 365.51 zile | 531.34 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 186.486 Lei | 219.299 Lei | 249.528 Lei | 473.819 Lei | 379.671 Lei | 340.331 Lei | 194.785 Lei | 126.586 Lei |
Lichiditate curentă
0.22
Lichiditate imediată
0.08
Pondere active imobilizate
62%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.22 | 0.23 | 0.27 | 0.31 | 0.4 | 0.45 | 0.5 | 0.39 |
| Lichiditate imediată | 0.08 | 0.08 | 0.08 | 0.08 | 0.09 | 0.09 | 0.15 | 0.15 |
| Pondere active imobilizate | 62% | 61.33% | 58.46% | 56.16% | 52.76% | 52.72% | 54.52% | 64.89% |
| Pondere active circulante | 38% | 38.67% | 41.54% | 43.84% | 47.24% | 47.28% | 45.48% | 35.11% |
©Firme.ro