Companie
Detalii identificare
Nume firmăATOM INDUSTRIES SRL
Cod unic de înregistrare RO 31738270 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ40/7077/2013
EUIDROONRC.J40/7077/2013
Data înființării04.06.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
7219
Această clasă include:
-cercetare-dezvoltare experimentală în ştiinţe naturale şi inginerie, altele decât cercetarea şi dezvoltarea experimentală biotehnologică: -cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale -cercetare-dezvoltare în inginerie şi tehnologie -cercetare-dezvoltare în ştiinţele medicale -cercetare-dezvoltare în ştiinţele agricole -cercetare-dezvoltare interdisciplinară, predominantă în ştiinţe naturale şi inginerie
-cercetare-dezvoltare experimentală în ştiinţe naturale şi inginerie, altele decât cercetarea şi dezvoltarea experimentală biotehnologică: -cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale -cercetare-dezvoltare în inginerie şi tehnologie -cercetare-dezvoltare în ştiinţele medicale -cercetare-dezvoltare în ştiinţele agricole -cercetare-dezvoltare interdisciplinară, predominantă în ştiinţe naturale şi inginerie
Industrie
Activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice
SectorCercetare-dezvoltare
Obiect activitateCercetare- dezvoltare in alte stiinte naturale si inginerie
Informații de contact
AdresaPantelimon nr. 326, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
74.809
Profit (Lei)
-9.089
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 74.809 | -9.089 | -757 | 18.038 | 23.560 | 50.982 | 63.216 | 1 |
| 2023 | 211.841 | 15.475 | 1.290 | 12.008 | 32.973 | 85.147 | 109.805 | 1 |
| 2022 | 136.096 | 4.924 | 410 | 37.526 | 58.164 | 107.889 | 132.330 | 1 |
| 2021 | 120.316 | 0 | 0 | 82.252 | 92.637 | 113.248 | 127.406 | 3 |
| 2020 | 530.945 | 166.358 | 13.863 | 170.458 | 124.762 | 391.878 | 347.082 | 2 |
| 2019 | 228.469 | 6.042 | 504 | 67.686 | 10.698 | 237.712 | 180.724 | 1 |
| 2018 | 478.034 | 183.543 | 15.295 | 43.989 | 15.954 | 293.973 | 267.314 | 1 |
| 2017 | 383.310 | 95.803 | 7.984 | 22.653 | 21.737 | 104.687 | 103.771 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-12.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-14.38%
Lichiditate curentă
2.83
Viteza rotație active
1
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-12.15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-14.38%
Profit net per salariat
-9.089 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -12.15% | 7.31% | 3.62% | 0% | 31.33% | 2.64% | 38.4% | 24.99% |
| Marjă profit brut | 0% | 8.29% | 4.44% | 0% | 32.03% | 3.64% | 39.4% | 26% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -14.38% | 14.09% | 3.72% | 0% | 47.93% | 3.34% | 68.66% | 92.32% |
| Profit net per salariat | -9.089 Lei | 15.475 Lei | 4.924 Lei | 0 Lei | 83.179 Lei | 6.042 Lei | 183.543 Lei | 95.803 Lei |
Viteza rotație active
1
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
215.66 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1 | 1.79 | 0.82 | 0.58 | 1.03 | 0.92 | 1.54 | 3.03 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 478.2 | 307.21 | 3.3 | 35.23 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 215.66 zile | 80.21 zile | 247.85 zile | 221.27 zile | 47.41 zile | 275.49 zile | 166.67 zile | 50.53 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 74.809 Lei | 211.841 Lei | 136.096 Lei | 40.105 Lei | 265.473 Lei | 228.469 Lei | 478.034 Lei | 383.310 Lei |
Lichiditate curentă
2.83
Lichiditate imediată
2.83
Pondere active imobilizate
31.61%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.83 | 7.09 | 2.88 | 1.38 | 2.3 | 3.51 | 6.68 | 4.62 |
| Lichiditate imediată | 2.83 | 7.05 | 2.86 | 0.93 | 2.21 | 3.51 | 6.68 | 4.62 |
| Pondere active imobilizate | 31.61% | 27.91% | 35.03% | 44.99% | 24.15% | 4.31% | 5.15% | 17.19% |
| Pondere active circulante | 68.39% | 72.09% | 64.97% | 55.01% | 75.85% | 95.69% | 94.85% | 82.81% |
©Firme.ro