Companie

Detalii identificare

Nume firmăVALENTIN POȘTAȘU CONSTRUCT SRL
Cod unic de înregistrare31873625 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2013007778403
EUIDROONRC.J2013007778403
Data înființării18.06.2013 - 12 ani

Domeniu de activitate

CAEN
4120
info-icon
Această clasă include:
-construcţia tuturor tipurilor de clădiri rezidenţiale: -case pentru o singură familie -clădiri pentru mai multe familii, inclusiv clădiri înalte (bloc turn) -construcţia tuturor tipurilor de clădiri nerezidenţiale: -clădiri pentru producţie industrială, de exemplu fabrici, ateliere, uzine etc -spitale, scoli, clădiri de birouri -hoteluri, magazine, centre comerciale, restaurante -clădiri pentru aeroporturi -săli de sport şi similare -garaje, inclusiv garaje subterane -depozite -edificii religioase -asamblarea şi ridicarea de construcţii din prefabricate pe şantier

Această clasă include de asemenea:
-modificarea şi renovarea structurilor rezidenţiale existente Această clasă exclude: -ridicarea construcţiilor prefabricate complete din părţi deja fabricate, dar nu din beton,

diviziunile 16 şi 25 -construcţia de instalaţii industriale, cu excepţia clădirilor,

4299 -activităţi de arhitectură şi de inginerie,

711 -servicii de management al proiectelor pentru construcţii,

711
Industrie
Construcţii
SectorConstructii de cladiri
Obiect activitateLucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale

Informații de contact

AdresaBaicului nr. 65-67, Bucureşti Sectorul 2, Bucureşti

Informații financiare

Rezumat (2024)

Cifra de afaceri (Lei)
120.342
Profit (Lei)
4.493
Număr angajați
1
Vechime
12 ani

Informații statistice

Loading chart...

©Firme.ro

Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală

Bilanț (Lei)

AnCifra afaceriProfit anualProfit lunarDatoriiActive imobilizateActive circulanteCapitaluri propriiAngajați
2024120.3424.49337429.38736.31631.56738.4961
2023245.74923.9972.00055.25453.74835.51034.0042
202234.27010.23185330.920040.92610.0061
202144.62036.5263.04451.525051.300-2250
201932.9300042.260013.233-29.0271
201895.2341.70014220.585013.461-7.1241
201763.5680024.510015.686-8.8241

© Firme.ro

Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală

Indicatori derivați

Sumar

Marja profit net
3.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.67%
Lichiditate curentă
1.07
Viteza rotație active
1.77

Indicatori și coeficienți

Marjă profit net
3.73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
11.67%
Profit net per salariat
4.493 Lei
Indicator2024202320222021201920182017
Marjă profit net3.73%9.76%29.85%81.86%0%1.79%0%
Marjă profit brut4.5%10.77%31.44%84.8%0%2.92%0%
Rentabilitatea capitalului (ROE)11.67%70.57%100%-16233.78%0%-23.86%0%
Profit net per salariat4.493 Lei11.999 Lei10.231 Lein/a0 Lei1.700 Lei0 Lei
Viteza rotație active
1.77
Viteza rotație stocuri
17.66
Durata medie încasare creanțe
22.39 zile
Indicator2024202320222021201920182017
Viteza rotație active1.772.750.840.872.497.074.05
Viteza rotație stocuri17.6636.078.711.358.3824.2397.8
Durata medie încasare creanțe22.39 zile31.32 zile388.96 zile70.99 zile96.19 zile29.05 zile30.7 zile
Cifra de afaceri per salariat120.342 Lei122.875 Lei34.270 Lein/a32.930 Lei95.234 Lei63.568 Lei
Lichiditate curentă
1.07
Lichiditate imediată
0.84
Pondere active imobilizate
53.5%
Indicator2024202320222021201920182017
Lichiditate curentă1.070.641.3210.310.650.64
Lichiditate imediată0.840.521.20.920.220.460.61
Pondere active imobilizate53.5%60.22%0%0%0%0%0%
Pondere active circulante46.5%39.78%100%100%100%100%100%

©Firme.ro

Mărci înregistrate

Licitații cu statul

Hotărâri, notificări și mențiuni

Mențiuni în presă

Întrebări frecvente