Companie
Detalii identificare
Nume firmăDANIEL GOLD TAX SRL
Cod unic de înregistrare31916149 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ12/2047/2013
EUIDROONRC.J12/2047/2013
Data înființării26.06.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
4932
Această clasă include, de asemenea: -închirieri de autovehicule particulare, cu operator
Industrie
Transport şi depozitare
SectorTransporturi terestre si transporturi prin conducte
Obiect activitateTransporturi cu taxiuri
Informații de contact
AdresaViile Dâmbul Rotund nr. 14A, Cluj-Napoca, Cluj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
284.806
Profit (Lei)
123.311
Număr angajați
2
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 284.806 | 123.311 | 10.276 | 81.340 | 2.827 | 201.415 | 123.899 | 2 |
| 2024 | 275.016 | 126.106 | 10.509 | 13.511 | 5.555 | 170.782 | 162.826 | 3 |
| 2023 | 277.458 | 151.178 | 12.598 | 55.181 | 13.889 | 204.312 | 163.020 | 2 |
| 2022 | 86.637 | 0 | 0 | 13.758 | 22.222 | 2.548 | 11.842 | 2 |
| 2021 | 114.153 | 31.993 | 2.666 | 3.234 | 0 | 39.954 | 36.720 | 1 |
| 2020 | 103.324 | 12.859 | 1.072 | 3.396 | 0 | 8.124 | 4.728 | 2 |
| 2019 | 189.390 | 8.671 | 723 | 52.393 | 0 | 44.262 | -8.131 | 3 |
| 2018 | 186.632 | 0 | 0 | 69.156 | 22.754 | 29.600 | -16.802 | 4 |
| 2017 | 199.759 | 0 | 0 | 87.155 | 48.548 | 35.143 | -3.464 | 5 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
43.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.53%
Lichiditate curentă
2.48
Viteza rotație active
1.39
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
43.3%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.53%
Profit net per salariat
61.656 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 43.3% | 45.85% | 54.49% | 0% | 28.03% | 12.45% | 4.58% | 0% | 0% |
| Marjă profit brut | 44.28% | 46.68% | 55.54% | 0% | 28.03% | 13.41% | 0% | 0% | 0% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.53% | 77.45% | 92.74% | 0% | 87.13% | 100% | -106.64% | 0% | 0% |
| Profit net per salariat | 61.656 Lei | 42.035 Lei | 75.589 Lei | 0 Lei | 31.993 Lei | 6.430 Lei | 2.890 Lei | 0 Lei | 0 Lei |
Viteza rotație active
1.39
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
221.61 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.39 | 1.56 | 1.27 | 3.5 | 2.86 | 12.72 | 4.28 | 3.56 | 2.39 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 221.61 zile | 164.51 zile | 44.76 zile | 6.58 zile | 12.09 zile | 25.61 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 142.403 Lei | 91.672 Lei | 138.729 Lei | 43.319 Lei | 114.153 Lei | 51.662 Lei | 63.130 Lei | 46.658 Lei | 39.952 Lei |
Lichiditate curentă
2.48
Lichiditate imediată
2.48
Pondere active imobilizate
1.38%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2.48 | 12.64 | 3.7 | 0.19 | 12.35 | 2.39 | 0.84 | 0.43 | 0.4 |
| Lichiditate imediată | 2.48 | 12.64 | 3.7 | 0.19 | 12.35 | 2.39 | 0.84 | 0.43 | 0.4 |
| Pondere active imobilizate | 1.38% | 3.15% | 6.37% | 89.71% | 0% | 0% | 0% | 43.46% | 58.01% |
| Pondere active circulante | 98.62% | 96.85% | 93.63% | 10.29% | 100% | 100% | 100% | 56.54% | 41.99% |
©Firme.ro