Companie
Detalii identificare
Nume firmăU CRAIOVA 1948 CLUB SPORTIV S.A.
Cod unic de înregistrare RO 31918212 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2013001196164
EUIDROONRC.J2013001196164
Data înființării26.06.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
9312
Această clasă include activităţi ale cluburilor sportive care, fie că sunt cluburi profesioniste, semi-profesioniste sau de amatori, le oferă membrilor lor ocazia de a se antrena în diverse sporturi. Această clasă include:
-funcţionarea cluburilor sportive: -cluburi de fotbal -cluburi de popice -cluburi de nataţie -cluburi de golf -cluburi de box -cluburi pentru sporturi de iarnă -cluburi de şah -cluburi de atletism -cluburi de tir etc. Această clasă exclude: -pregătirea sportivă efectuată de către profesori, antrenori,
8551 -activităţi ale bazelor sportive,
9311 -organizarea şi gestionarea evenimentelor sportive în sală sau în aer liber, pentru profesionişti sau amatori, de către cluburi sportive care dispun de facilităţi proprii,
9311
-funcţionarea cluburilor sportive: -cluburi de fotbal -cluburi de popice -cluburi de nataţie -cluburi de golf -cluburi de box -cluburi pentru sporturi de iarnă -cluburi de şah -cluburi de atletism -cluburi de tir etc. Această clasă exclude: -pregătirea sportivă efectuată de către profesori, antrenori,
8551 -activităţi ale bazelor sportive,
9311 -organizarea şi gestionarea evenimentelor sportive în sală sau în aer liber, pentru profesionişti sau amatori, de către cluburi sportive care dispun de facilităţi proprii,
9311
Industrie
Activităţi de spectacole, culturale şi recreative
SectorActivitati spotive, recreative si distractive
Obiect activitateActivitati ale cluburilor sportive
Informații de contact
AdresaStirbei Voda nr. 30, Craiova, Dolj
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
48.805.235
Profit (Lei)
5.292.493
Număr angajați
72
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48.805.235 | 5.292.493 | 441.041 | 85.983.941 | 19.619.069 | 18.015.174 | -49.990.984 | 72 |
| 2024 | 35.913.623 | -18.605.953 | -1.550.496 | 82.935.518 | 15.907.917 | 12.821.996 | -55.256.961 | 72 |
| 2023 | 29.300.104 | -29.219.895 | -2.434.991 | 82.950.535 | 8.498.627 | 14.078.163 | -61.501.008 | 63 |
| 2022 | 29.571.859 | -25.399.004 | -2.116.584 | 82.355.260 | 7.833.956 | 20.055.711 | -56.996.532 | 65 |
| 2021 | 23.192.808 | -7.741.561 | -645.130 | 76.575.801 | 12.253.967 | 33.611.451 | -31.581.450 | 63 |
| 2020 | 23.673.964 | 11.846.180 | 987.182 | 76.710.347 | 16.547.065 | 40.349.507 | -23.820.124 | 54 |
| 2019 | 27.484.305 | 5.995.971 | 499.664 | 71.576.251 | 18.007.838 | 21.219.926 | -35.780.857 | 70 |
| 2018 | 27.121.696 | 7.174.120 | 597.843 | 62.438.752 | 12.744.504 | 9.362.836 | -41.834.847 | 77 |
| 2017 | 19.675.246 | 3.099.189 | 258.266 | 61.266.469 | 2.228.693 | 9.943.592 | -48.950.064 | 62 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
10.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-10.59%
Lichiditate curentă
0.21
Viteza rotație active
1.3
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
10.84%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-10.59%
Profit net per salariat
73.507 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 10.84% | -51.81% | -99.73% | -85.89% | -33.38% | 50.04% | 21.82% | 26.45% | 15.75% |
| Marjă profit brut | 12.05% | 0% | 0% | 0% | 0% | 50.13% | 22% | 26.56% | 15.75% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -10.59% | 33.67% | 47.51% | 44.56% | 24.51% | -49.73% | -16.76% | -17.15% | -6.33% |
| Profit net per salariat | 73.507 Lei | -258.416 Lei | -463.808 Lei | -390.754 Lei | -122.882 Lei | 219.374 Lei | 85.657 Lei | 93.170 Lei | 49.987 Lei |
Viteza rotație active
1.3
Viteza rotație stocuri
41.43
Durata medie încasare creanțe
108.77 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.3 | 1.25 | 1.3 | 1.06 | 0.51 | 0.42 | 0.7 | 1.23 | 1.62 |
| Viteza rotație stocuri | 41.43 | 53.09 | 39.65 | 29.33 | 17.61 | 27.34 | 36.01 | 46.18 | 40.35 |
| Durata medie încasare creanțe | 108.77 zile | 89.48 zile | 145.8 zile | 232.19 zile | 446.69 zile | 483.79 zile | 265.47 zile | 102.62 zile | 164.45 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 677.850 Lei | 498.800 Lei | 465.081 Lei | 454.952 Lei | 368.140 Lei | 438.407 Lei | 392.633 Lei | 352.230 Lei | 317.343 Lei |
Lichiditate curentă
0.21
Lichiditate imediată
0.2
Pondere active imobilizate
52.13%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0.21 | 0.15 | 0.17 | 0.24 | 0.44 | 0.53 | 0.3 | 0.15 | 0.16 |
| Lichiditate imediată | 0.2 | 0.15 | 0.16 | 0.23 | 0.42 | 0.51 | 0.29 | 0.14 | 0.15 |
| Pondere active imobilizate | 52.13% | 55.37% | 37.64% | 28.09% | 26.72% | 29.08% | 45.91% | 57.65% | 18.31% |
| Pondere active circulante | 47.87% | 44.63% | 62.36% | 71.91% | 73.28% | 70.92% | 54.09% | 42.35% | 81.69% |
©Firme.ro