Companie
Detalii identificare
Nume firmăOPTIM PLUS ASIG AGENT DE ASIGURARE SRL
Cod unic de înregistrare31967231 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ23/1998/2013
EUIDROONRC.J23/1998/2013
Data înființării04.07.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6622
Această clasă include:
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati ale agentilor si broker-ilor de asigurari
Informații de contact
Adresa1848 nr. 16, Dobroeşti, Ilfov
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
255.060
Profit (Lei)
141.286
Număr angajați
0
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 255.060 | 141.286 | 11.774 | 62.473 | 12.197 | 191.802 | 141.526 | 0 |
| 2024 | 321.374 | 223.874 | 18.656 | 24.459 | 8.481 | 488.414 | 472.436 | 0 |
| 2023 | 168.272 | 71.887 | 5.991 | 15.026 | 10.580 | 253.009 | 248.563 | 0 |
| 2022 | 258.321 | 176.436 | 14.703 | 2.932 | 9.777 | 169.831 | 176.676 | 0 |
| 2021 | 186.699 | 74.468 | 6.206 | 4.600 | 2.810 | 356.585 | 354.795 | 0 |
| 2020 | 131.155 | 66.544 | 5.545 | 5.632 | 800 | 285.159 | 280.327 | 0 |
| 2019 | 127.170 | 51.134 | 4.261 | 1.497 | 2.400 | 212.880 | 213.783 | 0 |
| 2018 | 104.700 | 43.192 | 3.599 | 1.352 | 4.000 | 160.001 | 162.649 | 0 |
| 2017 | 70.190 | 21.275 | 1.773 | 575 | 0 | 120.032 | 119.457 | 1 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
55.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.83%
Lichiditate curentă
3.07
Viteza rotație active
1.25
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
55.39%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99.83%
Profit net per salariat
n/a
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 55.39% | 69.66% | 42.72% | 68.3% | 39.89% | 50.74% | 40.21% | 41.25% | 30.31% |
| Marjă profit brut | 68.43% | 84.4% | 54.19% | 71.3% | 42.89% | 53.74% | 43.21% | 44.25% | 33.31% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 99.83% | 47.39% | 28.92% | 99.86% | 20.99% | 23.74% | 23.92% | 26.56% | 17.81% |
| Profit net per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 21.275 Lei |
Viteza rotație active
1.25
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
0 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.25 | 0.65 | 0.64 | 1.44 | 0.52 | 0.46 | 0.59 | 0.64 | 0.58 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Durata medie încasare creanțe | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 53.25 zile | 3.25 zile | 0 zile | 0 zile | 31.13 zile | 40.85 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | n/a | 70.190 Lei |
Lichiditate curentă
3.07
Lichiditate imediată
3.07
Pondere active imobilizate
5.98%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.07 | 19.97 | 16.84 | 57.92 | 77.52 | 50.63 | 142.2 | 118.34 | 208.75 |
| Lichiditate imediată | 3.07 | 19.97 | 16.84 | 57.92 | 77.52 | 50.63 | 142.2 | 118.34 | 208.75 |
| Pondere active imobilizate | 5.98% | 1.71% | 4.01% | 5.44% | 0.78% | 0.28% | 1.11% | 2.44% | 0% |
| Pondere active circulante | 94.02% | 98.29% | 95.99% | 94.56% | 99.22% | 99.72% | 98.89% | 97.56% | 100% |
©Firme.ro