Companie
Detalii identificare
Nume firmăAYURVEDIC MEDICA SRL
Cod unic de înregistrare RO 32002204 plătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2013001207224
EUIDROONRC.J2013001207224
Data înființării12.07.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
2120
Această clasă include:
-fabricarea medicamentelor: -antiseruri şi alte fracţii ale sângelui -vaccinuri -diverse medicamente, inclusiv preparate homeopatice -fabricarea produselor chimice contraceptive pentru uz extern şi medicamente contraceptive hormonale -fabricarea preparatelor de diagnosticare medicală, inclusiv teste de sarcină -fabricarea substanţelor de diagnosticare radioactivă in-vivo -fabricarea de substanţe farmaceutice biotehnice
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea vatei, tifonului, feşelor, bandajelor medicinale impregnate, a catgutului chirurgical, etc. -fabricarea produselor naturiste (prin măcinare, sortare) pentru uz farmaceutic Această clasă exclude: -fabricarea infuziilor de plante (mentă, verbină, muşeţel), etc.
1083 -fabricarea materialelor pentru plombe dentare şi a cimentului dentar,
3250 -fabricarea cimenturilor pentru reconstrucţia oaselor,
3250 -fabricarea perdelelor, cortinelor chirurgicale,
3250 -comerţul en gros cu produse farmaceutice,
4646 -comerţul cu amănuntul al produselor farmaceutice,
4773 -activitatea de cercetare-dezvoltare în domeniul produselor farmaceutice şi a produselor farmaceutice biotehnice,
721 -ambalarea produselor farmaceutice,
8292
-fabricarea medicamentelor: -antiseruri şi alte fracţii ale sângelui -vaccinuri -diverse medicamente, inclusiv preparate homeopatice -fabricarea produselor chimice contraceptive pentru uz extern şi medicamente contraceptive hormonale -fabricarea preparatelor de diagnosticare medicală, inclusiv teste de sarcină -fabricarea substanţelor de diagnosticare radioactivă in-vivo -fabricarea de substanţe farmaceutice biotehnice
Această clasă include de asemenea:
-fabricarea vatei, tifonului, feşelor, bandajelor medicinale impregnate, a catgutului chirurgical, etc. -fabricarea produselor naturiste (prin măcinare, sortare) pentru uz farmaceutic Această clasă exclude: -fabricarea infuziilor de plante (mentă, verbină, muşeţel), etc.
1083 -fabricarea materialelor pentru plombe dentare şi a cimentului dentar,
3250 -fabricarea cimenturilor pentru reconstrucţia oaselor,
3250 -fabricarea perdelelor, cortinelor chirurgicale,
3250 -comerţul en gros cu produse farmaceutice,
4646 -comerţul cu amănuntul al produselor farmaceutice,
4773 -activitatea de cercetare-dezvoltare în domeniul produselor farmaceutice şi a produselor farmaceutice biotehnice,
721 -ambalarea produselor farmaceutice,
8292
Industrie
Industria prelucrătoare
SectorFabricarea produselor farmaceutice de baza si a preparatelor farmaceutice
Obiect activitateFabricarea preparatelor farmaceutice
Informații de contact
AdresaFriederick nr. 2B, Iaşi, Iaşi
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2024)
Cifra de afaceri (Lei)
176.094
Profit (Lei)
-40.107
Număr angajați
1
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 176.094 | -40.107 | -3.342 | 131.036 | 94.806 | 151.599 | 115.369 | 1 |
| 2023 | 227.758 | 0 | 0 | 100.012 | 79.124 | 176.363 | 155.475 | 2 |
| 2022 | 126.623 | 0 | 0 | 78.340 | 71.641 | 167.227 | 160.528 | 2 |
| 2021 | 231.527 | 0 | 0 | 101.767 | 67.128 | 230.510 | 195.871 | 2 |
| 2020 | 269.336 | 48.137 | 4.011 | 171.715 | 63.294 | 320.859 | 212.438 | 1 |
| 2019 | 159.952 | 0 | 0 | 229.959 | 90.382 | 303.878 | 164.301 | 2 |
| 2018 | 371.779 | 111.481 | 9.290 | 369.390 | 124.683 | 592.035 | 347.328 | 1 |
| 2017 | 499.609 | 179.927 | 14.994 | 386.455 | 165.252 | 457.049 | 235.846 | 2 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
-22.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-34.76%
Lichiditate curentă
1.16
Viteza rotație active
0.71
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
-22.78%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-34.76%
Profit net per salariat
-40.107 Lei
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | -22.78% | 0% | 0% | 0% | 17.87% | 0% | 29.99% | 36.01% |
| Marjă profit brut | 0% | 0% | 0% | 0% | 18.89% | 0% | 30.99% | 37.02% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | -34.76% | 0% | 0% | 0% | 22.66% | 0% | 32.1% | 76.29% |
| Profit net per salariat | -40.107 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 0 Lei | 48.137 Lei | 0 Lei | 111.481 Lei | 89.964 Lei |
Viteza rotație active
0.71
Viteza rotație stocuri
1.59
Durata medie încasare creanțe
70.11 zile
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 0.71 | 0.89 | 0.53 | 0.78 | 0.7 | 0.41 | 0.52 | 0.8 |
| Viteza rotație stocuri | 1.59 | 1.67 | 0.8 | 1.29 | 1.16 | 0.8 | 2 | 3.25 |
| Durata medie încasare creanțe | 70.11 zile | 35.76 zile | -6.77 zile | 53.95 zile | 75.78 zile | 139.6 zile | 107.36 zile | 49.15 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 176.094 Lei | 113.879 Lei | 63.312 Lei | 115.764 Lei | 269.336 Lei | 79.976 Lei | 371.779 Lei | 249.805 Lei |
Lichiditate curentă
1.16
Lichiditate imediată
0.31
Pondere active imobilizate
38.48%
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1.16 | 1.76 | 2.13 | 2.27 | 1.87 | 1.32 | 1.6 | 1.18 |
| Lichiditate imediată | 0.31 | 0.4 | 0.12 | 0.5 | 0.52 | 0.45 | 1.1 | 0.79 |
| Pondere active imobilizate | 38.48% | 30.97% | 29.99% | 22.55% | 16.48% | 22.92% | 17.4% | 26.55% |
| Pondere active circulante | 61.52% | 69.03% | 70.01% | 77.45% | 83.52% | 77.08% | 82.6% | 73.45% |
©Firme.ro