Companie
Detalii identificare
Nume firmăACTIVE DIDI CONSULTING SRL
Cod unic de înregistrare32043140 neplătitor de TVA
Nr. înmatriculareJ2013000428060
EUIDROONRC.J2013000428060
Data înființării22.07.2013 - 12 ani
Domeniu de activitate
CAEN
6622
Această clasă include:
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
-activităţi ale agenţilor şi brokerilor de asigurări (intermediarilor de asigurări) în vânzarea, negocierea sau solicitarea de anuităţi şi poliţe de asigurare şi reasigurare
Industrie
Intermedieri financiare şi asigurari
SectorActivitati auxiliare pentru intermedieri financiare, activitati de asigurare si fonduri de pensii
Obiect activitateActivitati ale agentilor si broker-ilor de asigurari
Informații de contact
AdresaBéla Bartók nr. 14, Bistriţa, Bistriţa-Năsăud
Telefon
Informații financiare
Rezumat (2025)
Cifra de afaceri (Lei)
1.415.703
Profit (Lei)
759.992
Număr angajați
2
Vechime
12 ani
Informații statistice
Loading chart...
©Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Bilanț (Lei)
| An | Cifra afaceri | Profit anual | Profit lunar | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Angajați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1.415.703 | 759.992 | 63.333 | 285.437 | 247.037 | 1.010.496 | 972.096 | 2 |
| 2024 | 1.218.147 | 663.636 | 55.303 | 336.480 | 375.224 | 837.759 | 876.503 | 2 |
| 2023 | 901.377 | 385.356 | 32.113 | 429.641 | 512.886 | 514.622 | 597.867 | 2 |
| 2022 | 1.296.555 | 1.095.681 | 91.307 | 124.177 | 142.853 | 1.289.019 | 1.307.695 | 2 |
| 2021 | 854.528 | 547.725 | 45.644 | 157.033 | 510.109 | 400.220 | 753.296 | 2 |
| 2020 | 428.625 | 201.251 | 16.771 | 185.720 | 548.272 | 123.019 | 485.571 | 2 |
| 2019 | 495.254 | 282.883 | 23.574 | 15.377 | 338.992 | 78.505 | 402.120 | 0 |
| 2018 | 329.751 | 134.153 | 11.179 | 161.614 | 292.886 | 186.791 | 318.063 | 0 |
| 2017 | 218.160 | 24.359 | 2.030 | 276.213 | 323.238 | 159.385 | 206.410 | 0 |
© Firme.ro
Sursa: Agenția Națională de Administrare Fiscală
Indicatori derivați
Sumar
Marja profit net
53.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
78.18%
Lichiditate curentă
3.54
Viteza rotație active
1.13
Indicatori și coeficienți
Marjă profit net
53.68%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
78.18%
Profit net per salariat
379.996 Lei
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Marjă profit net | 53.68% | 54.48% | 42.75% | 84.51% | 64.1% | 46.95% | 57.12% | 40.68% | 11.17% |
| Marjă profit brut | 63.9% | 64.54% | 50.89% | 85.96% | 65.1% | 47.88% | 58.06% | 41.77% | 13.64% |
| Rentabilitatea capitalului (ROE) | 78.18% | 75.71% | 64.46% | 83.79% | 72.71% | 41.45% | 70.35% | 42.18% | 11.8% |
| Profit net per salariat | 379.996 Lei | 331.818 Lei | 192.678 Lei | 547.841 Lei | 273.863 Lei | 100.626 Lei | n/a | n/a | n/a |
Viteza rotație active
1.13
Viteza rotație stocuri
0
Durata medie încasare creanțe
132.54 zile
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Viteza rotație active | 1.13 | 1 | 0.88 | 0.91 | 0.94 | 0.64 | 1.19 | 0.69 | 0.45 |
| Viteza rotație stocuri | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 41.43 |
| Durata medie încasare creanțe | 132.54 zile | 148.16 zile | 0 zile | 280.44 zile | 6.57 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile | 0 zile |
| Cifra de afaceri per salariat | 707.852 Lei | 609.074 Lei | 450.689 Lei | 648.278 Lei | 427.264 Lei | 214.313 Lei | n/a | n/a | n/a |
Lichiditate curentă
3.54
Lichiditate imediată
3.54
Pondere active imobilizate
19.64%
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3.54 | 2.49 | 1.2 | 10.38 | 2.55 | 0.66 | 5.11 | 1.16 | 0.58 |
| Lichiditate imediată | 3.54 | 2.49 | 1.2 | 10.38 | 2.55 | 0.66 | 5.11 | 1.16 | 0.56 |
| Pondere active imobilizate | 19.64% | 30.93% | 49.92% | 9.98% | 56.04% | 81.67% | 81.2% | 61.06% | 66.98% |
| Pondere active circulante | 80.36% | 69.07% | 50.08% | 90.02% | 43.96% | 18.33% | 18.8% | 38.94% | 33.02% |
©Firme.ro